Jakimi sposobami starsze osoby mogą zabezpieczyć finansowo swoją przyszłość.

Osoby starsze wiekiem w Polsce łatwo nie mają, jeżeli nawet przez większość życia ciężko pracowały. Emerytury i renty są w wymiarze często nie pozwalającym na normalną egzystencję, a jeżeli ktoś będzie miał dodatkowo kłopoty zdrowotne, to jego sytuacja może być naprawdę trudna.

technologia - panorama

Autor: Rafael Nepô
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Nasze społeczeństwo cały czas się starzeje, dużo młodych osób wyjechało do pracy do pozostałych krajów i nie zamierzają wracać, a w budżecie jest naprawdę mało pieniędzy na świadczenia dla starszych osób. Niestety dla nich oznacza to albo wegetowanie i konieczność ograniczenia wielu rzeczy, albo dorabianie na wszelkie sposoby, tylko związać koniec z końcem.

Jeśli interesuje Cię omawiany wpis, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz ponadto inny równie absorbujący news wynajem samochodów dostawczych warszawa.

Ale jeżeli się pojawi jakaś nieprzewidziana sytuacja, to nawet kredyt dla seniora nie wystarczy do tego, aby wyjść na prostą (kredyt przeznaczony dla seniora).

W ostatnich latach stała się dostępna nowa możliwość zapewnienia sobie zabezpieczenia finansowego na starość, a mianowicie renta dożywotnia za przekazanie mieszkania (warto zobaczyć na ). Dla wielu starszych osób jest to jedyna możliwość na to, aby sobie zapewnić chociaż trochę normalnego życia, i minimalną choć ochronę na wypadek konieczności leczenia.

Idea takiej renty polega na tym, że po przekroczeniu jakiegoś wieku będzie można przepisać na jedną z instytucji grunt lub mieszkanie, a w zamian aż do końca życia otrzymywać będzie świadczenie w ustalonej wysokości. Wysokość tej renty zależeć będzie od kilku rzeczy, między innymi od wartości przekazywanego lokalu oraz płci i wieku osoby, która występuje z takim wnioskiem.