Głos poprzez internet, czyli technologia naszych czasów

Komputerowa rewolucja trwa. Teraz nawet mała firma ma opcję posiadania prywatnej centrali telefonicznej. Wszystko dzięki telefonii voip, przez którą tradycyjne linie telefoniczne odchodzą do lamusa.

Co to jest technologia VoIP?VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, to metoda przesyłu głosu przez internetowe światłowody. Pojawiła się ona na fali mody na Skype’a, aplikacji do czatów głosowych i wideo przez sieć. telefony IP (inaczej telefony VoIP) to po prostu urządzenia wyglądające podobnie do zwykłych aparatów telefonicznych, ale podłączone do internetu. Do używania nie wymagają PC (nie licząc konfiguracji), zatem są mocno wygodne i łatwe w użyciu.

Emocjonujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij tu. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (http://www.rego-bis.pl/nasze-kierunki-macedonia,5764.html) – one także Cię bardzo zaciekawią!

czytaj:

Współczesne centrale i ich funkcje

Centrala telefoniczna

Źródło: http://www.avaya.info.pl/

Aby ulepszyć komunikację w przedsiębiorstwie, zaleca się wyposażyć w rozbudowaną centralę VoIP. Konstrukcje sieciowe tego rodzaju okazują się dużo bardziej tańsze i prostsze w użyciu niż tradycyjne centrale telefoniczne, na dodatek łączność wewnętrzna (po sieci Ethernet) jest bezpłatna. Taka centrala telefoniczna by działać potrzebuje dedykowanych serwerów i kabli, które będą spinać całość ruchu komunikacyjnego i łączyć z internetem.

Jakie są zalety centrali telefonicznychZałóżmy, że zakład ma rozbudowane biura i pracownicy często kontaktują się z kontrahentami. Jest to normalne, bo nawet w czasach poczty email wiele spraw najlepiej załatwić przez telefon. Przy wykorzystaniu standardowych rozwiązań firma musi wyłożyć osobno pieniądze na sieć komputerową oraz połączenia telefoniczne.

czytaj:

Inaczej to wygląda przy wykorzystaniu technologii opartej na protokole VoIP. Tu do zrealizowania połączeń telefonicznych wykorzystywane jest firmowe połączenie z internetem oraz infrastruktura sieciowa. Przez to w efekcie są dużo tańsze koszty obsługi połączeń telefonicznych. Dla różnych firm te wartości będą inne, natomiast przy dużych firmach zaoszczędzone pieniądze mogą być naprawdę spore.Wiele osób zastanawia się jaki telefon jest potrzebny przy tym rozwiązaniu. Do rozmów używane są telefony IP. Są one niedrogie i można je łatwo kupić.

To nie koniec korzyści Dodatkowym plusem zastosowania sprzętu VoIP jest możliwość darmowego dzwonienia pomiędzy oddziałami konkretnej firmy. Dzieje się tak, bo rozmowy takie nie są połączeniami wychodzącymi, przez co mogą być zrealizowane wyłącznie przy użyciu firmowego okablowania sieciowego.

Dla każdego właściciela firmy kwestia powinna być prosta. Telefonia internetowa to znacząca oszczędność i niesamowite usprawnienie łączności. Centrala telefoniczna VoIP pojawia się w coraz większej liczbie miejsc, zaczynając nawet od najmniejszych firm, gdyż jest tania i łatwa w montażu i obsłudze. Jeśli chcemy płynąć z nurtem nowoczesności, nie ma sensu zwlekać, tylko pozbyć się starych kabli i telefonów i przejść na tanią technologię przyszłości.

W kolejnych artykułach
W kolejnych artykułach zobaczymy jakie są inne plusy sprzętu VoIP i cyfrowych central telefonicznych. Mogą one mieć spory wpływ na usprawnienie działania przedsiębiorstwa, dlatego dobrze jest się nimi dokładniej zainteresować.