Grafik freelancer – zalety pracy na własną rękę

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób ceni sobie możliwość pracy jako grafik komputerowy. Nie jest to do zrobienia w przypadku każdej profesji, jednakże do grona zawodów, które mogą sobie na to pozwolić, należą m.in. graficy, programiści, copywriterzy, tłumacze oraz doradcy zawodowi. Oni mogą porzucić etat, by realizować wyłącznie projekty na zlecenie.

animacja 3D - ROX3D

Autor: Gidge Uriza
Źródło: http://www.flickr.com

Przypatrzmy się bliżej korzyściom, na jakie może liczyć grafik freelancer, decydując się na taki model swojej pracy.

Oczywiście, freelancer, np. posiada większą swobodę realizowania zleceń – bez względu na to czy jego specjalnością jest grafika reklamowa, branding, animacja 3d, wizualizacja 3d, czy innego rodzaju projekty (dodatkowe info). Jedynym wymogiem są jego zdolności. Musi dać się dostrzec na rynku, aby nie musieć szukać zleceń, a tylko czekać, aż same się pojawią. Wtedy jego pole działania będzie największe oraz – co istotne – nie będzie musiał się niepokoić, że nie zarobi na rachunki lub nie będzie stać go na codzienne przyjemności. Jeśli będzie dobry w tym, co wykonuje, raczej nie powinien skarżyć się na brak pracy, a wręcz odwrotnie. Nie ma nad sobą szefa, może sam decydować o tym, w jaki sposób zrealizuje każdy projekt oraz – co najważniejsze – nie dzieli się z innymi wynagrodzeniami. Zarobki freelancera mogą zdecydowanie przerosnąć dochody osoby pracującej na etacie, która może co najwyżej oczekiwać dodatkowych bonusów, o ile prezes wykazuje trochę dobrej woli. Jak najbardziej może zmieniać biura reklamowe na coraz lepsze, jednak pracując jako wolny strzelec każdy projekt jest wyłącznie jego sukcesem. Poza tym ma nienormowany czas pracy. Nie musi siedzieć w pracy od 9 do 17, ale wykonywać swoje zlecenia kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota – trzymając się terminu zapisanego w kontrakcie z klientem. Może jednak bez problemu zrobić sobie wolny dzień w środku tygodnia, aby popracować wieczorem albo w weekend. Wszystko jest uzależnione od niego. Należy jeszcze wspomnieć, że niektóre zakupy wymagane do wykonywania pracy, np. komputer, można doliczyć do kosztów, niemało na tym zaoszczędzając.Jak widzisz praca freelancera ma wiele zalet.

Rzecz jasna niektórzy wspomną o braku mobilizacji, stabilności i pewności finansowej jednak – coś za coś. Jednocześnie grafik może znaleźć stałą prace w firmie graficznej i robić grafiki 3d, animacje 3d, wizualizacje za miesięczne wynagrodzenie .

Nie ma co zwlekać, takie niezwykłe okazje trzeba szybko wykorzystywać, zatem nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę.

Wolny strzelec nie jest wyborem dla każdego, lecz niejednej osobie tego rodzaju system pracy wyszedł na dobre.