Najistotniejsze witaminy dla pupilów w ich codziennej diecie.

Posiadaczom czworonogów może się wydawać, że nie potrzebne im są jakiekolwiek suplementy czy też stosowna dieta. Natomiast ma to monstrualny wpływ na jego rozrost i stan zdrowia a dodatkowo długość egzystowania.

pies przy misce
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Do detalów posiadających spory wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii należą witaminy i minerały. Potrafimy je dostarczyć z wykorzystaniem specjalnie skomponowanych suplementów czy też karmy. Raz po raz więcej firm produkujących witaminy dla psa a także witaminy dla kota zwraca uwagę na poprawne proporcje komponentów pożywnych, małą zawartość alergenów – https://www.superzoomarket.com/witaminy-dla-kota. Kiedy do tego dodamy dostateczne ilości witamin, mamy świetne danie dla naszego czworonoga. Dwie zasadnicze gromady witamin to te ,które rozpuszczają się w tłuszczach (A, D, E, K), a także w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma uczestnictwo w przebiegach zachodzących w organizmie psa: witaminy dla kota a także witaminy dla psa rozpuszczalne w tłuszczach min. usprawniają proces zauważania, aktywują metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na proces wiązania krwi i są poprawnymi przeciwutleniaczami.

Każde witaminy dla psa (więcej info tutaj) oraz witaminy dla kota możemy podać wraz z pożywieniem. Ich brak przekłada się na problemy skórne i morfologiczne – zgorszenie wyników badań, uszkodzoną sierść, słabszy wzrok. Powinno się tym samym pamiętać o poprawnym konstruowaniu posiłków dla swojego czworonożnego przyjaciela.