Zdrowe zęby dzięki wizytą u ortodonty.

Zdrowe i zadbane zęby to nie tylko wizyty u dentysty, ale dodatkowo i u ortodonty. Piękny zdrowy uśmiech, może być tak samo istotny, jak odpowiednio dobrana fryzura, bądź też ładnie wymalowane paznokcie. Przede wszystkim coraz więcej osób kieruje uwagę na równy zgryz i śnieżnobiałe, zdrowe uzębienie, które bez wątpienia ze względów podobnie jak estetycznych jaki i zdrowotnych są bardzo istotne. Co zrobić i od czego rozpocząć prostowanie zębów u ortodonty?

Zdrowe zęby
Autor: KlukovkinPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną wizytą jest spotkanie się z profesjonalistą, który zweryfikuje kondycje zdrowia naszych zębów i wybierze razem z nami najkorzystniejsze rozwiązanie w drodze do równego i zniewalającego uśmiechu. W podobny sposób dzieci jak i starsze osoby, muszą być gotowe na długookresowe leczenie, albowiem przebieg prostowania uzębienia może być bardzo powolny i wymaga wytrwałości.

Dzięki badaniu RTG całej szczeki ortodonta oceni realny czas korekty wady zgryzu, który może trwać nieraz do mniej więcej dwóch, trzech lat. (http://www.dentalcorner.pl/uslugi/) Co ważne element estetyczny to jeden z argumentów rozstrzygający o korekcie zgryzu, jednakże należy pamiętać o tym, że zdrowe zęby to przede wszystkim brak próchnicy. W sytuacji kiedy czyszczenie zębów jest utrudnione, tworzy się próchnica, co skutkuje wizytami u stomatologa. Jeżeli nasz zgryz jest nierówny, zęby wystawione są na uszkodzenia mechaniczne, które mogą wystąpić podczas procesu jedzenia, co w dłuższym okresie czasu powodują nasilenie wad zgryzu. Do leczenia zębów lekarz wykorzystuje aparat ortodontyczny, wybór ten zależy jest od wieku pacjenta oraz wady, którą chcemy skorygować.

Na rynku mamy dostępne aparaty ruchome (wyjmowane), stałe, jak także aparaty wewnętrzne. Co istotne w przypadku leczenia zgryzu u młodych osób, w pierwszej kolejności wykorzystujemy aparat wyjmowany, ponieważ leczone zęby są mleczne, lub mieszane. Dopiero w sytuacji kiedy leczenie aparatem ruchomym nie przynosi efektów, ortodonta zakłada aparat stały, który w przypadku dorosłych jest jedynym rozwiązaniem w drodze do skorygowania zgryzu. Przed założeniem aparatu stałego, należy wyleczyć wszystkie zęby, wyzbyć się kamienia nazębnego i osadów. http://www.dentalcorner.pl/

Dentysta
Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze dni po założeniu stałego aparatu mogą być dosyć bolesne, a jedzenie posiłków utrudnione. Podczas leczenie zgryzu, ważne są regularne wizyty kontrolne, bez nich na koniec moglibyśmy otrzymać wynik odwrotny od zamierzonego. Co istotne po zdjęciu aparatu ortodontycznego trzeba nosić aparat retencyjny, ponieważ bez tego nasze zęby jeszcze raz mogą ulec skrzywieniu. Prostowanie wad zgryzu to wydatek w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Zdrowe zęby są naszą wizytówką i im z wyprzedzeniem rozpoczniemy ich leczenie tym jego proces możemy być krótszy i mniej bolesny. Dzięki wyborze sprawdzonego specjalisty osiagniemy zamierzony efekt, a nasze zęby będą dobrze się prezentować.