Międzynarodowy przewóz asortymentu – wyzwanie czy typowa działalność? Jak uprościć sobie transport?

Wyobraźmy sobie ową opcję: dostawca zrobił dla nas towar, ale nasze relacje z nim pozwalają tylko na działanie przewozowe na opcjach transportu Free on board, więc odpowiedzialność za wszystek przewozu od dostawy na statek trafia do nas. W jaki sposób zminimalizować koszty i jak najszybciej dostarczyć towar do Polski?

Mamy w tym wypadku parę dróg działania. Jeśli producent wysyła towar na własną rękę, więc sam wybiera spedytora, który dostarczy przesyłkę, to możemy sądzić, że nasz transport kontenerowy dotrze do Hamburga – zapoznaj się z rodzajami transportu . Rzecz jasna zdarza się, że pracownik agencji określi dostawę centralnie do polskiego portu, ale o wiele wygodniej jest im poprowadzić transport poprzez Niemcy. W takiej sytuacji po paru tygodniach dostaniemy dokumenty wywozowe wraz z oryginałami faktur, certyfikatów i list transportowych. I co wtedy? Bardzo dobrym pomysłem bywają odprawy celne w Hamburgu. Dzięki nim dodamy sobie i zleconemu kierowcy dużo czasu. Przywożąc transport Lankamer – (wynajem busów puławy) do clenia w niemieckiej agencji w okolicy portu otrzymujemy komplet dokumentów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są uznawane przez polskie działy księgowości.

transport

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Po zakończeniu czynności nasz kierowca zabiera towar z magazynu agencji. Priorytetowe jest, by przekonać się wcześniej czy jednak agent nie zgłosił potrzeby wzięcia przez kierowcę ze sobą kilku europalet, które wymieni później na miejscu – poznaj firmę itl-omega . Zdarza się to w chwilach, gdy robimy transport kontenerowy niepełny i nasz asortyment jest jedynie jednym z wielu. Ogólnie trzeba przyznać, iż wparcie, gdy prowadzimy odprawy celne w Hamburgu, jest wielkie. Tak więc od strony agenta, jak również, zazwyczaj, od producenta. W końcu jemu również zależy na tym, aby dowieźć nam towar w optymalny sposób. To także warunkuje czy ponowimy kooperację po raz kolejny. Dlaczego? Nieraz pojawiają się kłopoty z niepełną listą przewozową lub pomyłkami na fakturze. Niestety agencje od odpraw są dokładne i doszukają się różnych nieścisłości. Jednocześnie jest to męczące, jednak dzięki temu później nie mamy zupełnie żadnych problemów z odprawą jak i z księgowością.

Z owego powodu właśnie należy mądrze obierać sposób i opcję dostawy. Wybrane możliwości rozpiszmy kosztowo i wybierzmy tą optymalnie pożądaną tak finansowo, jak również w kwestii komfortu dla nas.