Wizytówki – co dobrze jest wiedzieć na ich temat? Zadbaj o wizerunek firmy

Historia wizytówek przenosi nas aż do III wieku. Za ich ojczyznę uważane są Chiny. Na terenie kontynentu europejskiego pierwsze wizytówki zaczęły być używane we Francji w XVII wieku. Do powszechnego użytku weszły dwa stulecia później. Dzisiaj bardzo dużo osób nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jak można obejść się bez tego malutkiego kartonika.

Wizytówki mogą być naprawdę różne.szkolenia bhp warszawa – odsyłam do tego serwisu -Był okres, kiedy wyjątkowo modne były wizytówki bogato zdobione. Na chwilę obecną tego typu wizytówki nie są już raczej używane – netprint.pl/wizytowki/. Obecnie wybierane są przede wszystkim wizytówki mające naprawdę prosty wygląd. W dobie globalnej sieci komputerowej bardzo duża grupa osób stawia na tworzenie swoich wizytówek. Pozwala na to kreator wizytówek online.

Cieszący się coraz większą popularnością kreator wizytówek online to możliwość wykonania własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób. Wiele tych aplikacji jest bezpłatnych. Projektowanie wizytówek staje się banalnie proste, z zaprojektowaniem własnego biletu wizytowego uporają się nawet osoby, które rzadko korzystają z takich aplikacji. Projektowanie wizytówek umożliwia wykonanie prostych, ale również bardzo ozdobnych wizytówek dla firm i osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko wykonać projekt, a następnie wydrukować wizytówkę, powinno się także wiedzieć, jak z niej korzystać. Niemało osób nie jest świadomych tego, że rytuał wymiany wizytówek obejmują zasady savoir-vivre. Chcąc być z nimi w zgodzie otrzymując od kogoś wizytówkę, musimy tej osobie odwdzięczyć się swoją – czytaj o możliwościach Netprint . Z treścią , która umieszczona jest na wizytówce, którą otrzymaliśmy zapoznajemy się w obecności osoby, która nam ją przekazała. Wizytówek służbowych raczej nie powinno się wręczać na spotkaniach o charakterze prywatnym.

Wizytówki prywatne mogą mieć różne kształty, te stosowane służbowo powinny być proste, mogą być ozdobione jedynie firmowym logo. Wizytówki można wręczać albo na początku spotkania, albo wtedy, kiedy dobiega ono końca. Uzależnione jest to od charakteru jakie ma spotkanie. Jeśli spotkanie jest o charakterze prywatnym, to wizytówkę wręczamy , kiedy się ono kończy. Wizytówki możemy przechowywać w przeznaczonym do tego celu wizytowniku lub w przegródce portfela. Dzisiaj zwyczaj wymienia wizytówek to obyczaj stosowany niemal na co dzień. Rozsądnie jest więc poznać najistotniejsze zasady ich wymiany. Sprawi to, że nie popełni się żadnej wpadki.