kodeks podróżnego

Prawa pasażera to zagwarantowane świadectwem prawnym ważności prawnej niezbywalne przepisy przypadające pasażerom środków łączności publicznej, których podróż ma jakikolwiek związek z terytorium danego kraju, czy też organizacji ponadnarodowej. Celem owych przepisów jest ochrona elementarnych interesów pasażerów w przypadku niedogodności spotykających ich w wypadku zakłócenia ich programu podróży. Najważniejsze z nich, to prawo do dbałości, prawo do przeistoczenia projektu podróży, bądź wycofania z niej za zwrotem całkowitego kosztu biletu.

samolot

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie na terenie Unii Europejskiej, specjalna ochrona prawa pasażera dotyczy nie wyłącznie pasażerów samolotów, ale także jednostek jeżdżących koleją, autokarem lub statkiem. Również im łatwiej jest dostać odszkodowanie za np. spóźnienie przewoźnika. Zasady obowiązują na terenie całej UE.W ciągu minionych trzydziestu lat Europa przeżywa rozkwit transportowy. Dla milionów Europejczyków wyjazdy stały się normalnością.

Czy masz chęć na nowe tak samo zajmujące artykuły? Jeżeli tak, to śpieszymy Cię poinformować – kliknij i sprawdź (https://sklep.labempire.com.pl/z-filtrem,2,12095) tu dużo więcej.

Wszyscy mogą korzystać z możliwości jeżdżenia zgodnie z obowiązującymi nakazami (kompleksowy artykuł na temat praw pasażerów).Podróżni muszą dysponować obszerną informacją w kwestii praw dotyczących podróżowania, ażeby zdołali egzekwować swoje prawa pasażera w razie pojawienia się problemu, bez względu na środek lokomocji, z którego korzystają i trasę podróży niezależnie od tego, czy zachodzi ona wyłącznie w terenie jakiegoś państwa członkowskiego, kilku państw UE, lub też poza jej granicami.Pomimo poszerzonego systemu ochrony praw pasażerów, wielu z nich nie ma świadomości dotyczącej przysługujących im uprawnień. Z danych wypływa, że więcej niż połowa pasażerów samolotów nie zna własnych praw w trakcie wyjazdów. Z tej przyczyny Unia zainicjowała akcję informacyjną, mającą na celu uświadomienie podróżnych o przypadających im uprawnieniach. Na wszelkich systemach mobilnych osiągalna jest również aplikacja naświetlająca prawa pasażera i udzielająca wiadomości o instytucjach, z jakimi powinno się się kontaktować w przypadku przeciwnościUnia Europejska zobowiązała się do opracowania taktyki komunikacyjnej z myślą o wszystkich podróżujących.