Jakiego rodzaju pojawiają się fale odmienne niżeli wodne i radiowe?

W naszym istnieniu korzystamy czasami z towarów tak wielokrotnie, iż nie namyślamy się jak to jest zrobione. Ta kwestia zainteresowała nawet twórców pewnego naukowego programu, którzy nadali mu taki tytuł.

Badają w nim różne przedmioty oraz mechanizmy, by pokazać jak one w ogóle są zrobione oraz na jakiej regule funkcjonują.
tektura

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Podajmy dla przykładu zwykłe pudła na towary. W marketach mogą być ich tysiące, w naszym mieszkaniu na pewno dziesiątki. Niektóre mogą być wytworzone z folii, co poniektóre z plastiku, pozostałe jeszcze z tektury. Wszelki producent opakowań z tektury falistej musi dbać nie wyłącznie o wygląd swojego pudła, ale także o jego wytrzymałość. Należy wszakże mieć w pamięci, że wszystkie towary zapakowane przecież również w tego rodzaju opakowania, powinny przebyć odległą niekiedy trasę (ciekawy artykuł). Czasem jest to trasa lądowa, czasami morska, czasami także lotnicza. Dlatego też każdy producent opakowań z tektury falistej powinien o tym pamiętać i tak zbudować pudełko, żeby wytrzymało znoje takiej, często liczącej niemało setek km, podróży.
Taka tektura falista jest złożona z połączenia od dwóch do siedmiu warstw tak zwanych linerów, przy czym powłoka środkowa, nazywana przez producent opakowań z tektury falistej fluting jest falowana ( opakowania). Wywołuje to duże zesztywnienie struktury oraz posiada ogromny wpływ na amortyzację umieszczonego w takim opakowaniu towaru w przypadku natarcia lub upadku. Istnieją trzy słynne rodzaje fali w tekturach 3-warstwowych.

Jest to fala B, fala C oraz fala E, zatem tak zwana mikrofala. Tektura producent tektury plaster miodu składająca się z pięciu warstw oraz składająca się z siedmiu warstw powstaje z połączenia wspomnianych typów fal, przykładowo fala EB , BC , AAC , BCA , ITd..