Jak odnaleźć pracę? W jakim miejscu najkorzystniej jej poszukiwać? Sposobów jest wiele, lecz jakie są najbardziej niezawodne i najbardziej efektywne?

Każdy z nas ma w swoim życiu takie chwile, gdy zastanawia myśli nad zmianą obecnej pracy. Dla jednych podstawą do zmiany pracy jest wysokość wypłaty, dla innych atmosfera. Jednych i drugich łączy chęć znalezienia nowej pracy. W jakim miejscu poszukiwać nowej pracy?

praca przy komputerze

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Aktualnie opcji jest bardzo wiele, zaczynając od portali internetowych specjalnie do tego przystosowanych, a kończąc na prasie z ogłoszeniami lokalnymi, w której możemy wyszukać takie lokalne propozycje, jak oferty pracy chełm (polecam kurs na kategorię b w szkole jazdy sigma) czy oferty pracy bochnia (zobacz tu). Sieć o tyle ułatwiła szukanie pracy, że wystarczy wpisać jakiej pracy poszukujemy i w jakim mieście lub okolicy, by ukazało nam się kilkadziesiąt ofert pracy. Więcej tu .

Niestety jest duża wada takiego aplikowania o pracę. W większości sytuacji nie istnieje 100% pewności czy nasz list motywacyjny bądź CV faktycznie doszły do pracodawcy. Rekrutacje bywają ukryte i połową trudnią się pośrednicy, tak więc czasami nic nie wiadomo o firmie, do jakiej składamy nasze dokumenty. Bardziej korzystnym rozwiązaniem jest przeglądanie stron internetowych firm z branży, jaka nas interesuje i szukanie ofert pracy na ich stronie. Wysyłając aplikacje na adres biura określonej firmy mamy bardziej znaczną pewność, że ktoś je przeczyta i zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną. Zawsze jesteśmy w stanie próbować wysyłać aplikację nawet, jeśli firma nie poszukuje w danym momencie pracowników.

ogłoszenie o pracę

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com

Dość prawdopodobne, że nas życiorys ich na tyle będzie interesował, iż otrzymamy takie zatrudnienie. Poszukiwanie nowego miejsca pracy może odbywać się także za pomocą znajomych albo klasycznych papierowych gazet, w jakich są różne propozycje rodzaju oferty pracy Rzeszów (źródło artykułu). Wystarczy poinformować wszystkich znajomych, iż potrzebujemy pracy i być może akurat firma, w której jest zatrudniony ktoś z naszym kolegów poszukuje nowych pracowników. Można również sprawdzać lokalną prasę gminną oraz samorządową, bo tam też często są ogłoszenia z dokładnymi danymi firmy. Jak widać więc, sposobów jest wiele, a czasami po prostu potrzeba troszkę szczęścia, żeby znaleźć się we właściwym miejscu i w odpowiednim czasie, ażeby znaleźć to, czego szukamy.