Masaż, jest naszym najlepszym sojusznikiem w walce z natrętnymi dolegliwościami

W dzisiejszych czasach, człowiek ciągle sprzeciwia się temu co naturalne – nadmiar pracy, wysiłek umysłowy, zmęczenie umysłowe, stres, stan depresyjny, objawia się w formie różnych dolegliwości i chorób fizycznych. Do tego typu chorób należą nieprawidłowości funkcjonowania narządu ruchu a przede wszystkim boleści pochodzenia odkręgosłupowego.

CRF Werakso - sprawdź ofertę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zespół bólowy kręgosłupa jest obecnie jedną z najczęstszych dolegliwości i należy do grona chorób określanych mianem chorób społecznych. Przyczyny powstawania nieprawidłowości funkcjonowania narządu ruchu oraz bóli pochodzących od kręgosłupa są bardzo różne. Poza czynnikami wywołującymi bóle somatyczne kręgosłupa i narządu ruchu, obecnie za ważny powód, wywołujący tego typu bóle, uważa się przeciążenia kręgosłupa.

Przesilenie kręgosłupa, związane jest z panującymi warunkami środowiska, jakie obecnie stworzył sobie człowiek. Przeciążenie kręgosłupa związane jest też z wykonywaną pracą a także ze sposobem spędzania czasu wolnego. Do często wyliczanych powodów możemy zaliczyć przesilenia związane z nieumiarkowanym wysiłkiem fizycznym jak – dźwiganie, przenoszenie ciężarów a także długotrwała pozycja siedząca – w biurze, w aucie.

Zła dieta, doprowadzająca do nadwagi. Dodatkowo nasze sensacje bólowe, biorą się również z braku umiejętności aktywnego wypoczywania. Spacerowanie, nording walking, wycieczki rowerowe czy nawet praca w ogródku, zapobiega różnego rodzaju chorobom. Nie od dzisiaj wiadomo, że osoby regularnie korzystające z aktywnych form wypoczywania , dłużej są zdrowsze (oferta rehabilitacji w Szczecinie).

Pomimo tego, również dla osób uprawiających sport, rekomendowane jest korzystanie z klinik, w których wykonywana jest rehabilitacja Szczecin. Kliniki oprócz zabiegów leczniczych posiadają w swojej ofercie również zabiegi relaksacyjne. Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym możemy odzyskać pełną sprawność naszego organizmu. Mimo ogromnego postępu medycyny i wprowadzenia wielu innowacyjnych metod leczenia, masaż (wskazania do masażu kręgosłupa) Szczecin, nie stracił na znaczeniu.

Jest często wykorzystywany jako dodatek do leczenia zasadniczego medycyny konwencjonalnej. Wykorzystywanie masażu jako spójnej części odnowy biologicznej, zaczerpnięto z tradycji pochodzącej z Indii i z Chin, gdzie wchodzi w zakres rytuałów związanych z religią. Obecnie wciąż jest nieodzowny w leczeniu, głównie schorzeń z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii a nawet dolegliwości internistycznych.