Najistotniejsze witaminy dla pupilów w ich codziennej diecie.

Posiadaczom czworonogów może się wydawać, że nie potrzebne im są jakiekolwiek suplementy czy też stosowna dieta. Natomiast ma to monstrualny wpływ na jego rozrost i stan zdrowia a dodatkowo długość egzystowania.

pies przy misce

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Do detalów posiadających spory wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii należą witaminy i minerały. Potrafimy je dostarczyć z wykorzystaniem specjalnie skomponowanych suplementów czy też karmy. Raz po raz więcej firm produkujących witaminy dla psa a także witaminy dla kota zwraca uwagę na poprawne proporcje komponentów pożywnych, małą zawartość alergenów – . Kiedy do tego dodamy dostateczne ilości witamin, mamy świetne danie dla naszego czworonoga.

Zaciekawił Cię ten materiał? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis (https://acana.com.pl/karma/w-trosce-o-psi-usmiech/) zawiera podobne dane do prezentowanych.

Dwie zasadnicze gromady witamin to te ,które rozpuszczają się w tłuszczach (A, D, E, K), a także w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma uczestnictwo w przebiegach zachodzących w organizmie psa: witaminy dla kota a także witaminy dla psa rozpuszczalne w tłuszczach min. usprawniają proces zauważania, aktywują metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na proces wiązania krwi i są poprawnymi przeciwutleniaczami.

Każde witaminy dla psa (więcej info tutaj) oraz witaminy dla kota możemy podać wraz z pożywieniem.

Wręczamy Ci dostęp ekstra do kolejnych niezwykle ciekawych wpisów, które są na odrębnej stronie. Należy tylko kliknąć w poniższy link.

Ich brak przekłada się na problemy skórne i morfologiczne – zgorszenie wyników badań, uszkodzoną sierść, słabszy wzrok. Powinno się tym samym pamiętać o poprawnym konstruowaniu posiłków dla swojego czworonożnego przyjaciela.