Serwis samochodów francuskich – najistotniejsze ich części

Auta francuskie cieszą się w Polsce niegasnącą popularnością. Samochody te, tak samo jak mieszkańcy Francji, odróżniają się od innych marek, czy to rozmieszczeniem komponentów wokół silnika, czy używanymi technologiami. Czyni je to oryginalnymi, ale również trudniejszymi do serwisowania.

Z autem produkcji francuskiej nie możemy pójść do byle jakiego serwisu. W takich niewyspecjalizowanych placówkach mało jest mechaników, którzy obeznani są ze specyfiką aut z Francji. Właściciele tych oryginalnych samochodów, powinni natychmiast po ich nabyciu wynaleźć w swoim sąsiedztwie, rzetelny i podparty pozytywnymi opiniami serwis aut francuskich. Jedynie w takim przypadku możemy być pewnym, że zostawiamy auto profesjonalistom.

Jeżeli, jest to Twój pierwszy samochód produkowany we Francji, to możesz się bardzo zdziwić. Mnóstwo drobiazgów może zmienić nagle swoje miejsce względem wcześniej posiadanego auta. Zmienione położenie wlewu płynu do spryskiwaczy, odmienny układ przełączników przy kierownicy albo inne drobiazgi, mogą początkowo wprawić kierowcę w oszołomienie. Najważniejszą jednak różnicą jest typ zawieszenia stosowany w autach z Francji. Belka tylna a także belka skrętna to znaki rozpoznawcze samochodów z Francji.

samochód - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od producenta auta, powinniśmy jednakowo o nie dbać. Jeśli chodzi o samochody produkcji francuskiej, najbardziej kosztowna może stać się regeneracja belki citroen oraz pozostali producenci z Francji często zwracają na to uwagę, zobacz również tylna belka cena. Najmocniej obciążona na polskich jezdniach jest belka skrętna, która niestety nie jest przygotowana do radzenia sobie z tak wieloma dziurami na drodze. Ich sprawdzanie powinno być obowiązkowe i częste, dla każdego posiadacza auta naprawa zacisków hamulcowych francuskiego. Zaniedbana regeneracja belki citroen lub innej marki z Francji, jest w stanie doprowadzić do znacznego zniszczenia samochodu, a jej wymiana jest bardzo kosztowna. Dobry serwis aut francuskich postara się o części od producenta, a te nie są najtańsze. Serwisy, które oferują tanią zamianę belki, nie wykonają tego rzetelnie i nie wykorzystają części oryginalnych, co może skończyć się dla nas tragicznie.

Regularna kontrola zawieszenia w autoryzowanym lub fachowym serwisie, jest w stanie szybko wychwycić każdą niedoskonałość belki, a wczesne znalezienie problemu ochroni nas przed wysokimi kosztami wymiany całej części, zobacz regeneracja belki berlingo. Dobrze jest co jakiś czas wydać małą kwotę za dobrego mechanika, niż zaniedbać rzecz, która ma tak istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.