Zakup oraz wymiana reflektorów lub lamp w naszym pojeździe

Oświetlenie samochodowe to bardzo istotny element jego wyposażenia. Nie wyobrażamy sobie jeżdżenia bez świateł, oświetlają one naszą drogę w nocy. Ich jakość oraz sposób funkcjonowania jest niezwykle ważny, żeby bezpiecznie poruszać się po drodze.Istnieje kilka typów reflektorów. Różnią się one między innymi sposobem padania światła oraz pod względem elektronicznym. Produkty jednakże muszą wypełniać wiele norm oraz wymagań.

opel vectra

Autor: RL GNZLZ
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy więc decydujemy się na montowanie na przykład w naszym Oplu Vectra Angel Eyes musimy się upewnić, że zastosowane oświetlenie jest zgodne z wymaganymi normami. W ostatnich czasach styliści wymyślają coraz bardziej efektowne oświetlenia dla naszych aut. Ich skomplikowany kształt czasem nie łatwo jest połączyć ze stosowaną w aucie technologią, więc niektóre z nich mogą nie oświetlać jednostrumieniowymi światłem czy też nie sprawdzać się przykładowo w trakcie wyjątkowo szybkiej jazdy.

Jeśli pragniemy wymienić lampy w naszym pojeździe przykładowo na tuning angel eyes bądź inne, trzeba się liczyć z kilkoma warunkami. Zależnie od rodzaju auta naprawa zacisków hamulcowych czas remontu może się odpowiednio wydłużyć, skomplikowane konstrukcje mogą wymagać większej ilości czasu. Jeżeli kupujemy nowy reflektor, należy sprawdzić czy posiada znak homologacji europejskiej. Takie oznaczenie świadczy o tym, że jest on dopuszczalny w ruchu. Produkty, które owego oznaczenia nie mają mogą oślepiać innych kierowców, może skutkować to na przykład zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, w przypadku gdy spotka nas kontrola policyjna.

Możemy także poddać stare reflektory polerowaniu, gdy uległy one zniszczeniu z powodu promieni ultrafioletowych, co zakłóca odpowiedni przepływ światła. Natomiast wymieniając żarówki, dobrze jest, aby wymienić je parami, żeby utrzymać pożądaną symetrię światła. Sprawia to, że będziemy świetnie widoczni na trasie a także nie będziemy rozpraszać innych użytkowników drogi. Każdy produkt musi spełniać konkretne wymagania oraz posiadać niezbędne certyfikaty, warto więc kupować produkty sprawdzonych firm jak vw passat angel eyes. Będziemy wtedy pewni, że nasze oświetlenie nie spowoduje żadnego zagrożenia na trasie.