Różnorodność naczep

Naczepa to rodzaj pojazdu kołowego, który pozbawiony jest swojego źródła zasilania. W procesie przewozu naczepy pełnią funkcję składów krótkotrwałych. W związku z tym w trakcie przewozu winny w całości ochraniać towar przed obniżaniem jego formy i ubytkami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, zaprojektowane w taki sposób, że część pojazdu spoczywa na ciągniku samochodowym. Naczelną grupą naczep są izotermy. Są to naczepy podtrzymujące ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one określone do przewozu na umiarkowanych i krótkich szlakach. Naczepy ciężarowe izotermy używane są przy tranzycie artykułów spożywczych, ale nie posiada ona agregatu chłodniczego, zatem nie posiada możliwości schładzania i przewozu materiałów mrożonych. Więcej na .

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa tego rodzaju zagwarantowana jest w zasadzie do przewozu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla towarów, które są wrażliwe na przesadny wzrost, lub obniżenie temperatury, której potrzebują gwarancje przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgotność. Gatunkiem izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyekwipowane dodatkowo w agregat chłodniczy. Pozwala on na przewóz warzyw, owoców i innych towarów spożywczych, również produktów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być kryte plandeką. Taki wariant zabudowy jest najstarszym i najpopularniejszym typem zamykania przestrzeni ładunkowej w naczepach wykorzystywanych do przewozu materiałów.

Specyficzna właściwość tych naczep, jakie kryte są plandeką, jest szansa załadunku z boku, bowiem burty naczepy są obniżane na całej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest identyczna na pełnej długości naczepy. Istnieje też możność załadunku od góry, jest to łatwe, gdyż zazwyczaj naczepy te mają bezproblemowy do demontażu stelaż i plandekę. Ażeby skorzystać z takiego sposobu transportu, nie trzeba posiadać go na własność. ruchoma podłoga wynajem naczepy pozwoli przewieść towar w umowne miejsce, bez potrzeby kupna cennego sprzętu. Rozmaitość naczep zezwoli przystosować należytą do przemieszczanego ładunku.