Jakie aktywności warto robić gdy mamy trochę wolnego? Bez wątpienia należy spędzić ten czas w sposób aktywny. Rodzi się pytanie: jak?

Długi weekend to w polskim kalendarzu oczekiwany moment na odpoczęcie. Wielu pracowników wybierając kilka dni urlopu może wypoczywać nawet tydzień. Najczęściej dłuższy weekend przypada wiosną lub latem więc należy wykorzystać miłą aurę do wypoczynku.

ognisko

Autor: cuatrok77
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia wspaniale jest spędzać te wolne dni w gronie rodziny lub przyjaciół. Jednak być może warto też dopuścić alternatywę dla grilla i domowego leniuchowania? Istnieje mnóstwo pomysłów dotyczących spożytkowania wolnych dni, bez wątpienia wybierz formę dogodną dla Twojego wieku, kondycji fizycznej czy możliwości finansowych. Jedną z interesujących propozycji jest spływ kajakiem. Naturalnie to propozycja dla osób lubiących sporty wodne. Wyprawa taka może potrwać kilka dni. Zdecyduj się ma malownicze miejsce, z daleka od cywilizacji, by zaczerpnąć nowej energii do pracy i odprężyć się całkowicie. Bez wątpienia wieczorem można rozpalać ognisko i relaksować się przy kiełbaskach i ogniskowych ziemniakach w przyjemnym towarzystwie. Dobrze jest na taką eskapadę zorganizować się w większej grupie znajomych. Miłośnicy spływów kajakowych mogą odpocząć na Mazurach lub ziemi świętokrzyskiej – poza-domem.pl.

wspinaczka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Zastanów się czy warto parać się wspinaczką. Masz szansę podjąć treningi już wcześniej na specjalnie do tego przygotowanych ścianach. Oczywiście wspinaczka (zobacz także pasy do pracy w podparciu) po skałkach odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora. Sztuczne ścianki mogą znaleźć się w każdym znaczniejszym mieście naszego kraju.

Z kolei ciekawe miejsca do wspinaczki skalnej to np. Sudety (na przykład Rudawy Janowickie) czy Tatry.
Dla pracowników, którym brak z reguły stresujących, pobudzających przeżyć można zarekomendować skoki z samolotu, przykładowo na lotnisku w Chrcynnie koło Warszawy czy Rudnikach blisko Częstochowy. Naturalnie będzie wymagać to trochę odwagi, jednak przeżycia są godne zapamiętania.Również loty paralotnią mogą przynosić warte zapamiętania doznania.Powiązane są one z pięknymi widokami oraz uczuciem wolności. Zazwyczaj loty paralotnią są organizowane nad jeziorami lub nad morzem. Dla osób, którym brak na co dzień stresujących, mocnych doznań można polecić skoki z samolotu. Przeżyj coś więcej i wyjdź z domu –
więcej form rozrywki tutaj.