Słup z betonu na działeczce, kontra rura pod przejazdem drogowym – czyli, co powinieneś wiedzieć, kiedy kupujesz działeczkę

Zakupiłeś działeczkę, oraz zauważyłeś, iż jest na niej słup (albo słupki) z betonu przewodzący prąd? A być może pragniesz zrobić połączenie między działeczką, a drogą, ale nie wiesz, w jaki sposób się za to zabrać? Wewnątrz naszego artykule po opowiadamy Tobie, co uczynić w tych konkretnych przypadkach!
Chyba wszystkim osobie, która czegoś się dorobiła, śni skrycie o działeczce.

Kruszywo

Autor: James St. John
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno jej, bywa dla wielu marzeniem. Co jednak zrobić, gdy zobaczy się wymarzona działeczkę, ale są na niej słupy betonowe energetyczne? A więc już objaśniamy! Istnieje kilka alternatyw, nasze osoby jednakże najmocniej w tym artykule interesuje odszkodowanie, jakiego to istniej możliwość otrzymać za tego typu „ingerencję” na gruncie od sieci energetycznej ( energetyczne). Pomimo paru uregulowań wewnątrz kodeksie cywilnym, owa kwestia korzystania z ziemi dla przedsiębiorstw, nie jest uregulowana.

Intryguje Cię skąd pozyskujemy wiadomości na zawarty w naszym wpisie temat? Zachęcamy więc do kolejnej strony – tam mamy dla Ciebie dodatkowe źródło.

Dlatego warto o tym po czytać, by wiedzieć od razu jak najwięcej!

Beton komórkowy Bruk Bet

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®

Jeżeli chodzi o następną cząstkę wstępu, to aby złączyć drogę razem z działeczką, należy wykupić rury betonowe, które to zakopiemy wewnątrz określonej głębokości. Warto jednak zanim się to uczyni, zorientować się, czy aby konkretny kawałek dróżki należał faktycznie do nas ( rur betonowych).

Zazwyczaj ta cząstka ziem (tak nazywanej melioracji) należy do konkretnej gminy, albo do fizycznego właściciela dróżki, dlatego nie warto się pospieszać na zapas, by później nie wpłaca kary! Jeśli okaże się, że potrzebna jest zgoda, potrzebne staje się także zaplanowanie tego konkretnego wjazdu, a więc projekt, za którego będziemy zmuszeni niestety dodatkowo się wykosztować.