Transport międzynarodowy

Transport międzynarodowy drogą lądową jest wciąż często wykorzystywany mimo zwiększających się kosztów paliwa, w szczególności benzyny i oleju napędowego. Nadal transport międzynarodowy jest nadrzędnym źródłem transportu w Europie. Dlatego firm transportowych wciąż przybywa i wzajemnie próbują przebić się z ciekawą ofertą.

amjlogistics

Źródło: www.amjlogistics.pl

Podmioty transportowe zajmujące się przewozem ładunków niebezpiecznych muszą dostosować się do przepisów transport [polecana firma spedycyjna] zagraniczny. Jest to międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu ładunków niebezpiecznych. Umowę podpisało 35 państw a przez Polskę została ratyfikowana w 1975 roku. transport międzynarodowy nie jest wcale taki bezpieczny. Wszystkie produkowane na świecie materiały zostały podzielone na dziewięć klas zagrożeń. Należą do nich m.in. nadtlenki organiczne czy materiały wytwarzające w zetknięciu z wodą gazy zapalne.

Jako iż logistyka w dzisiejszych czasach branżą bardzo potrzebną i prężnie się rozwijającą, coraz więcej firm zaczyna stosować przepisy umowy ADR i zajmuje się przewozem materiałów niebezpiecznych. Jedną z takich firm jest AMJ Logistics z Drawska Pomorskiego. Jest to firma spedycyjna, której główny profil działalności to transport – Kommodus – towarów do krajów Europy Zachodniej (Anglii, Belgii, Holandii, Danii, Francji, Niemiec). Spedycja międzynarodowa, którą się firma zajmuje opiera się na nowoczesnej flocie pojazdów spełniających standardy EURO 2 oraz EURO 3+S – kontakt.