Chodź tradycyjne typy zawieszeń są powszechnie znane i nie istnieje zbyt duża potrzeba, aby zaprojektować odmienne technologie w tej dziedzinie, wytwórcy aut postanowili niektóre funkcje zmodernizować.

Źródło: http://www.flickr.com
Jak to przedstawia się ze strony użytkownika i jakie funkcje sprawuje oraz czy w wypadku awarii generuje duże koszty przeczytacie za chwilę.
Pneumatyczne zawieszenie z założenia ma poprawić parametry auta oraz zredukować ilość drgań. Ma to miejsce, gdyż azot w stanie sprężenia lepiej spełnia zadanie przy wchłanianiu wibracji. Zwiększa to wygodę podróży oraz generuje dodatkowe pozytywne aspekty. Jedną z zalet jest stały prześwit samochodu przez co to rozwiązanie jest stosowane bardzo chętnie w samochodach typu kombi. Stały prześwit wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa podczas podróży, ponieważ powoduje, że samochód (sprawdź także zestaw naprawczy do opon Aircom) jest bardziej przewidywalny. Ma to wpływ także na efekty wizualne, ponieważ zapakowane po brzegi auto z opadniętym tyłem wygląda nieestetycznie i brzydko. Zawieszenie pneumatyczne wspaniale sprawdza się w czasie podróży po wyboistym terenie dlatego prawie zawsze montowane jest w dżipach oraz suvach. Zawieszenie powietrzne lub poduszki pneumatyczne są montowane w samochodach dostawczych czy tirach – dobra strona.
Pneumatyczne zawieszenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby udźwignęło jak największe i najwyższe osiągi.
Eksploatując samochód cena soli drogowej wyposażony w taki układ powinniśmy pamiętać, aby co jakiś czas zadbać o dokładny i pełny przegląd zawieszenia, ponieważ każdy z rodzajów zawieszenia takich jak zawieszenia powietrzne, poduszki pneumatyczne, zawieszenie tradycyjne czy pneumatyczne ma wady i zalety.