Szkolenie z pierwszej pomocy – niezaprzeczalnie trzeba wziąć w nim udział

każdy człowiek jest zobowiązany do udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, kiedy jej życiu bądź zdrowiu grozi niebezpieczeństwo.

Niestety rzeczona „powinność” niejednokrotnie bywa bagatelizowana. Bardzo często ogranicza się albowiem jedynie do zadzwonienia po karetkę.
szpital

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem nie jest to działanie w pełni satysfakcjonujące. W sytuacji wypadku każda sekunda ma znaczenie. Dlatego też tak ważna staje się szybka i właściwa reakcja. Rodzi się jednakże pytanie: co kryje się pod pojęciem właściwej reakcji? Czy istnieje metoda, by się jej nauczyć? Tak. Wystarczy pójść na szkolenie (więcej informacji lean six sigma) z pierwszej pomocy – Med Learn szkolenia z pierwszej pomocy. Dzięki temu zyskamy wiedzę teoretyczną jak również elementarne umiejętności, które pozwolą nam uratować ludzkie zdrowie, a często także życie. Dowiemy się jak ocenić stan osoby poszkodowanej, wydostać ofiarę z uszkodzonego auta, rozpoznać złamania, opatrzeć różnego rodzaju rany oraz dokonać resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dobrze byłoby zaznaczyć, iż temat pierwszej pomocy często pojawia się w naszych środkach społecznego przekazu oraz dyskusji prowadzonej na forum publicznym.

Realizuje się akcje społeczne a także edukacyjne w gimnazjach. Obecnie sporą popularnością może pochwalić się kurs pierwszej pomocy dla firm – Med Learn kurs pierwszej pomocy dla firm.