Jakim sposobem wybrać odpowiednią karmę dla zwierzaka, żeby mieć pewność, że dostarcza się mu wszystkich niezbędnych składników?

Posiadanie zwierzaka jest sprawdzianem odpowiedzialności, tym samym przed zakupem albo przygarnięciem żywej istoty, trzeba przemyśleć, czy rzeczywiście ma się czas i wymagane pokłady cierpliwości. Gdy odpowiedź jest twierdząca, trzeba się prawidłowo przygotować do powitania kolejnego członka rodziny. Jedną z najważniejszych kwestii, bez względu na to, jakiego zwierzaka się posiada, jest jego odpowiednie żywienie. Na szczęście, dziś na rynku dostępny jest różnorodny wybór pasz, z tego powodu na pewno każda osoba szybko odszuka zadowalający produkt, który będzie odpowiadał wymaganiom jej pupila. Co w takim razie warto mieć na uwadze wybierając karmę?

karma dla psów

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto decydować się wyłącznie na karmy, jakie pochodzą od sprawdzonych producentów. Dziś dość sporym zainteresowaniem charakteryzuje się chociażby karma Josera, gdyż w jej przypadku ma się gwarancję, że została ona wykonana z doskonałej jakości składników, uprzednio starannie wyselekcjonowanych (). Poza tym, karma dla zwierząt musi być przystosowana do wieku pupila. Przykładowo, szczenięta psów mają całkiem inne zapotrzebowania na składniki odżywcze aniżeli psy w dorosłym wieku. Istotne znaczenie ma także rasa. Przed zakupem warto dowiedzieć się, jakie są zalecenia żywieniowe dla zwierząt danej rasy, by mieć pewność, że dokonuje się rozsądnego wyboru. Oczywiście, pod uwagę należy wziąć także szczególne stany, takie jak ciąża bądź choroba. Zdecydowanie nie można kierować się wyłącznie ceną. Oszczędność na karmie jest ogromnym błędem, jaki może okazać się brzemienny w skutkach, ponieważ niektórych nieprawidłowości rozwojowych spowodowanych nieodpowiednim żywieniem zwierzęcia, nie można naprawić już w późniejszym wieku. Przed zakupem karmy należy w związku z tym dokładnie sprawdzić, jaka jest zawartość składników odżywczych, z czego została ona wykonana oraz zapoznać się z opiniami o producencie.

Kupując zwierzę z profesjonalnej hodowli na pewno otrzyma się pomocne wskazówki żywieniowe, jakie mogą okazać się naprawdę przydatne, w szczególności kiedy nie ma się jakiegokolwiek doświadczenia w podobnych kwestiach. O poradę można zapytać też lekarza weterynarii opiekującego się zwierzęciem.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, szybko sprawdź jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta (http://www.accessmedica.pl/pl/rehabilitacja/kardiologiczna/) i tu odnajdziesz szczegółowe informacje.

Skarbnicą wiedzy jest poza tym internet – przykładowo fora skupiające właścicieli zwierzaków.