Jak sprawdzać samochód przed zakupem? Na co zwracać uwagę? Co jest konieczne do sprawdzenia?

Jak kupujemy samochód mamy nadzieję, iż wszystko jest z nim dobrze. I dotyczy to auta nowego i przechodzonego. Nadzieja jednakowoż może nie wystarczać, tak więc by być pewnym, że wszystko jest dobrze należy podjąć konkretne działania.

Sprawdzenie auta przed zakupem jest podstawą, by wyeliminować jakieś usterki, które mogą mieć bardzo działać negatywnie w późniejszym użytkowaniu auta. Dość często sprzedawcy próbują zamaskować niedobry techniczny stan silnika myjąc go bardzo dokładnie. Jeżeli dostrzeżemy więc, że silnik jest za bardzo czysty, to powinniśmy być podejrzliwi. Jednocześnie różne ślady wycieków z silnika również nie są zbyt mile widziane.
sprawdzenie auta w salonie; sprawdzenie auta przed zakupem
Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze także wiedzieć, iż kolizja czołowa najbardziej często uszkadza silnik jak również chłodnicę, więc jeśli dostrzeżemy nowe mocowanie chłodnicy, to można być prawie pewnym, iż samochód (pozostałe informację dostępne będą tu) miał dość groźny wypadek. Dość często praktyką jest też wystawienie auta na sprzedaż po zalaniu. Jak będziemy czuć woń stęchlizny, to oznacza, że samochód (strona tutaj) był zalany. Podobnie jak wyczujemy zbyt intensywne zapachy w aucie, stosowane dezodoranty, odświeżacze powietrza, to znaczy, że sprzedawca chce przed nami coś ukryć.

guma
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo nie za bardzo udaną naprawę jak również duże uszkodzenia są w stanie zdradzać niesymetryczne szczeliny między elementami karoserii. Miejmy na uwadze, żeby koniecznie zwracać na to uwagę. Lecz to nie tylko najważniejsze w wiekowych samochodach, gdyż równie ma sens sprawdzenie auta w salonie – czytaj więcej: wilczynskiodbiera.pl/.

Wiadomym jest, że nie ma groźby, iż będzie miał takie zniszczenia, jak w sytuacji starszych modeli, ale jest dzięki temu pewność, iż nasze auto nie będzie miało żadnych poważniejszych usterek – http://www.wilczynskiodbiera.pl/.