Jak urządzić niedużą kuchnię

Niewielka kuchnia ma tę zaletę, że nie będziesz przebiegał w niej nazbyt wielu kilometrów w poszukiwaniu artykułów. Żeby wygodnie wyposażyć małą kuchnię, czasami musimy się jednak nagimnastykować. Wynik może być znakomity. Aranżacja takiej kuchni może być bowiem ogromnie praktyczna jak też ładna. Jakich reguł należy przestrzegać?

Meble kuchenne

Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie w Warszawie kupić szafy na wymiar Jeśli zabierasz się właśnie za urządzanie niedużej kuchni, weź pod uwagę kilka praktycznych zasad tyczących się wyboru mebli, kolorystyki oraz sprzętu AGD. Chodzi o to, aby użyte materiały jak też kolorystyka w minimalnym stopniu ograniczały powierzchnię. Na metraż kuchni często nie mamy wpływu, ale możemy mu wizualnie pomóc i zwiększyć.

Dzięki kilku kolorystycznym trikom kuchnia może wydać się większa niż w rzeczywistości. Ściany pomaluj na jasne kolory, dzięki czemu wykreujesz iluzję większej powierzchni. Wyeksponowanie jednej ściany poprzez nadanie jej bardziej zdecydowanego zabarwienia spowoduje, iż kuchnia nabierze głębi. W niewielkiej kuchni warto pomalować listwy przypodłogowe na jaśniejszy kolor aniżeli ściany. Złudzenie większej przestrzeni uzyskasz dzięki wybraniu jasnego materiału na posadzkę.

Pamiętaj, iż w niewielkiej kuchni dużo dodatków oraz dekoracji to nie najlepszy pomysł, i to z kilku przyczyn. Dodatki spowodują, iż kuchnia będzie się wydawać ciasna, a poza tym szybko się zabrudzą. Staraj się też ukryć wyposażenia kuchenne w szafkach, tak by na blacie było jak najmniej obiektów. Dzięki takiemu zabiegowi nie będzie w kuchni złudzenia bałaganu.

Kuchnia z fototapetami na ścianach

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Czy w Warszawie znajdziesz odpowiednie meble kuchenne na wymiar?
W niedużej kuchni najlepiej wyodrębnić strefy na przyszykowanie posiłków, zmywanie i składowanie naczyń oraz produktów. Ważny jest wybór sprzętów. Sprawdzają się wszelkie przeszklenia, jakie optycznie zwiększą przestrzeń. Najlepiej zamontować duży, co najmniej 80-centymetrowy blat kuchenny oraz zrezygnować z uchylanych skrzydłowo drzwiczek na rzecz żaluzji.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany tu post, to sprawdź też news – on również posiada interesujące wiadomości.

W pasie pod ścianą będzie można wtedy umieścić schowki na łyżki, noże oraz pozostałe przyrządy kuchenne. Sprawdzają się także szafki i stoliki na kółkach. Szuflady najlepiej bezuchwytowe czy z dyskretnymi uchwytami.

Gdy urządzamy niedużą kuchnię dobrze jest wbić w wyszukiwarkę frazę: szafy na wymiar Warszawa ewentualnie meble kuchenne na wymiar Warszawa. Okno w niewielkiej kuchni to cenność. Dzięki niemu w kuchni będzie przestronniej. Dlatego jeżeli masz widną kuchnię, w żadnym wypadku nie zasłaniaj go. Czytaj więcej