Rola muzycznej oprawy podczas ślubu, czyli na co się zdecydować, aby goście dobrze się bawili

Ślub to okres wielomiesięczny przygotowań, załatwiania mnóstwa spraw no i oczywiście niemałych kosztów. Duża część młodych par rozpoczyna od rezerwacji odpowiedniej weselnej sali. Jej wielkość dopasowana być powinna do liczby gości, jakich zechce się zaprosić, jeśli sala będzie za duża, to w pewnej chwili może się okazać, że weselnicy gdzieś się rozejdą i trudno będzie ich zebrać na wspólnej zabawie. Wiele młodych par wybierając salę kieruje się recenzjami znajomych, lecz warto samodzielnie także zobaczyć, jak wygląda obsługa, dekoracje i co najważniejsze jedzenie.

taniec weselny

W większości popularnych miejsc sale rezerwowane są wiele miesięcy wcześniej, tak więc często ślub – make up ślubny planuje się z wyprzedzeniem nawet kilku lat. W zasadzie nie powinno być problemów, żeby w tym samym czasie zarezerwować termin uroczystości w kościele, najczęściej odbywa się ich wtedy parę i jakąś godzinę powinno dać się wybrać. Mając zarezerwowaną salę pomyśleć trzeba o pozostałych elementach weselnej układanki, a mało ich nie będzie. Aby goście mogli się dobrze bawić przez całą noc, to konieczna będzie skoczna, wesoła muzyka na ślubie. Tu do dyspozycji są dwie możliwości, każda z nich posiada jakieś plusy i minusy. Pierwszą z nich będzie zamówienie kwartetu smyczkowego na ślub, który na żywo będzie grał do tańca i prowadził całą zabawę.

Nie będzie to rozwiązanie tanie, bo dobry weselny zespół będzie trochę kosztował, lecz wyszukanie dobrego zagwarantuje doskonałą zabawę. Dobre skrzypce na ślub również trzeba zamawiać z długim wyprzedzeniem, więc należy to zgrać wspólnie z wolnym terminem sali. Zamawiając zespół weselny powinno się wcześniej posłuchać, jak się prezentuje na żywo, czyli zwyczajnie posłuchać jak grają. Ciekawym pomysłem może być spytanie jakieś pary, która danych muzyków miała na ślubie, a jeśli się da, to obejrzeć fragment nagrania z zabawy. Drugim rozwiązaniem, także często wybieranym przez młode pary, a jednocześnie znacznie tańszym, jest zatrudnienie dj-a, który zagra muzykę ustaloną z nowożeńcami na swoim sprzęcie grającym.