Jakie benefity daje postęp świata? Dylatometr Marchettiego (DMT)

Współczesny świat jest uzależniony od sieci energetycznej. Trudno wyobrazić sobie miasta bez energii dostępnej w każdym miejscu. Spora część zwykłych czynności, tak oczywistych dla każdego z nas, byłoby niemożliwe do wykonania. Za wynalazcę elektryczności uważa się Benjamina Franklina, amerykańskiego uczonego. Rozwój ery elektryczności rozpoczął się wraz z przeprowadzeniem doświadczenia z latawcem i kluczem w czasie burzy.

komputer

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Zaobserwowanie możliwości przewodnictwa prądu elektrycznego przez metale zrewolucjonizowało postrzeganie świata.Kolejnym krokiem ku erze elektrycznego świata było skonstruowanie żarówki przez Thomasa Edisona. Jak używamy prądu współcześnie?Mało kto zdaje sobie sprawę z tego w jak ogromnym stopniu jesteśmy uzależnieni od prądu. Gdyby odłączyć elektryczność, prawdopodobnie świat opanowałby chaos zapoczątkowany przez tłum ludzi, którzy absolutnie nie wiedzieliby jak się zachować. Bez prądu nie da się uruchomić większości z domowych urządzeń zaopatrzonych w wtyczki elektryczne, takich jak pralka czy kuchenka elektryczna. Spora część populacji zostałaby pozbawiona ogrzewania wspieranego przez elektryczne systemy. Nierealna rzecz jasna byłaby też praca w większości fabryk, których działanie opiera się na pracy z mechanizmami, które bez elektryczności są bezużytecznymi konstrukcjami z różnych tworzyw.

Prąd jest potrzebny. Przez niego możemy wykorzystywać mnóstwo udogodnień, począwszy od tramwajów ułatwiających komunikacje, aż po maszyny szpitalne ratujące życie ludzi czy dylatometr Marchettiego – więcej . Niezwykle pożyteczne urządzenie używa zaawansowaną technologię, aby skanować grunty spoiste. DMT znajduje swoje zastosowanie również w inżynierskich badaniach, pozwalając na określanie wytrzymałości przy ścinanie w warunkach bez odpływu, modułu ściśliwości, współczynnika prekonsolidacji czy przewidywanie rodzaju ziemi w profilu geologicznym, rozszerzając wyraźnie możliwość prowadzenia badań naukowych i badawczych.

prąd

Autor: Marko Knuutila
Źródło: http://www.flickr.com

Najwięcej prądu jednak zużywamy w domach, zasilając liczne sprzęty, dzięki którym życie staje się zwyczajnie mniej problemowe. Wszystkie mieszkania powinny być zaopatrzone w gniazda TV, które umożliwiają korzystanie z telewizji kablowej jak i wszelkiego rodzaju instalacji zbiorczych.

Kiedy zainteresował Cię przedstawiany artykuł, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź ten link, a znajdziesz tutaj podobne, fascynujące informacje na ten temat.

Dzięki temu możemy wykorzystać prąd nie tylko w celu zasilenia sprzęty upraszczających codzienne funkcjonowanie, ale też wniesie wiele radości do domu na przykład dzięki możliwości wspólnego oglądania telewizji z przyjaciółmi.

Źródło artykułu: