Z jakiego powodu regularne odwiedzanie stomatologa pozwoli uniknąć bólu i da niemałe oszczędności.

Nasz uśmiech bardzo zależy od tego, w jakim stanie znajdują się zęby. Wielu ludzi miewa z nimi problemy, i zwyczajnie się nie uśmiecha, ponieważ się po prostu wstydzą.

Dostawca

Autor: David Guo
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też warto dbać o zęby, najlepiej regularnie odwiedzając jakiegoś stomatologa. Zaleca się, żeby co najmniej raz na rok przeprowadzić dokładne badanie, podczas którego dentysta Łódź Retkinia – medico-dent.ploceni dokładnie stan zębów i w razie wystąpienia ubytków zaproponuje odpowiednie leczenie. Oczywiście nie można też zapominać o codziennej pielęgnacji, która ma bardzo duży wpływ na stan tego, co w ustach. Zęby trzeba każdego dnia dwa razy szczotkować, należy również na stałe zacząć używać nici dentystyczne i płyny do płukania. Wszelkie zaniedbania w tych sprawach są od razu widoczne, a często mogą się skończyć dotkliwym bólem zębów.
Systematyczne chodzenie do dentysty ma kilka istotnych zalet. W pierwszej kolejności niewielkie dziury są znacznie tańsze do leczenia, przeważnie stomatolog Retkinia medico-dent.plbędzie potrzebował jednej wizyty, aby wszystko zrobić. Jeśli próchnica jest bardziej rozległa, to tego typu wizyt potrzebnych być może kilka, a w skrajnych przypadkach wszystko się może zakończyć leczeniem kanałowym.

O ile typowa plomba kosztować będzie w okolicach stu złotych, to leczenie kanałowe kilka razy więcej, a różnica jeśli chodzi o wizytę u dentysty może wynieść zaLEDwie kilka miesięcy. Warto pilnować zatem stanu swoich zębów, regularnie odwiedzać stomatologa, a w razie konieczności od razu leczyć wszystkie znalezione ubytki.