Nowoczesne sposoby oraz zaawansowane procesy technologiczne. Jaką masz wiedzę na ten temat, a co powinieneś wiedzieć?

Jeśli chcemy odpowiedzieć w jak najkrótszej formie na pytanie „czym jest wirtualizacja?”, można bez śmiało powiedzieć, iż jest to osiągnięcie zgodnego z logiką zasobu przez abstrakcję zasobów fizycznych. To zdanie można przyporządkować do dużego obszaru wirtualizacji, natomiast ono nie mówi nam o którym obszarze dyskutujemy jak i czym właściwie jest wspomniana wirtualizacja.

www

Autor: philippa law
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar wirtualizacji? Tak! Dla dużej liczby ludzi wirtualizacja budzi skojarzenia jedynie z pojęciem takim jak wirtualizacja serwerów dlatego, że jest ona w największym stopniu rozpowszechniona.

Chcemy przekazać Ci następny tekst na zbliżony temat. Liczymy na to, że Ci się spodoba. Wejdź w link – tam czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://kwmediator.pl/crn-centrum-restrukturyzacji-naleznosci/restrukturyzacja-naleznosci/).

Jednak istnieją inne obszary, które mają zarówno całkiem odmienne użycie, oraz techniczną implementację. Wirtualizacja serwerów (od ang. Server Virtualization) – taka myśl technologiczna umożliwia różnym aplikacjom funkcjonowanie na wielu systemach operacyjnych uruchomionych na jednym istniejącym serwerze z wykorzystaniem wolnej mocy. Dlatego jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać moc obliczeniową oraz zasobową serwerów, mając kolejne maszyny wirtualne na tym samym fizycznym serwerze – miast nabywać kolejne serwery fizyczne.

Dodatkową zaletą jest też szybsze obsługiwanie biznesu w trakcie bardzo niedługiego czasu powstawania kompletnie nowego wirtualnego systemu operacyjnego gotowego do działania. Ponadto podstawowe zadania konserwacyjne związane z serwerami są znacznie ułatwione oraz odbywają się szybciej.

Innym ciekawym rodzajem jest wirtualizacja aplikacji (z angielskiego Application Virtualization) – tego typu technologia oddziela od siebie aplikacje, dlatego też rozwiązuje problem kompatybilności różnych aplikacji, umożliwiając takim samym aplikacjom działanie razem, pomimo iż mogą wymagać tych samych rezerwuarów systemu operacyjnego w różnych wersjach (na przykład inne wersje bibliotek DLL).

Usprawnia to także sposób testowania aplikacji, gdyż nie potrzeba sprawdzać, jak różne grupy aplikacji współdziałają ze sobą, za każdym razem, kiedy którąś z aplikacji aktualizujemy. Zastosowanie tego typu technologii pozwala również na składowanie aplikacji centralnie i strumieniowanie ich do komputera PC w oparciu o aktualnie zalogowanego odbiorcy. Co istotne kompletne usunięcie standardowo instalowanych aplikacji ze stacji roboczej pozwala na zmniejszenie liczby obrazów systemów operacyjnych dla innych grup biznesowych. W tym temacie warto także dowiedzieć się więcej o dziedzinie product engineering (polecamy), coraz bardziej interesującej a przede wszystkim nowatorskiej.