Jak działa na skórę laser frakcyjny CO2?

Współczesna medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów z użyciem lasera, które pozwalają pozbyć się kompleksów oraz przywrócić skórze piękny wygląd. Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser CO2? Jak wygląda zabieg i czego można się spodziewać po zabiegu? Dowiedz się więcej na ten temat.

usług

Autor: Julian Partridge
Źródło: http://www.flickr.com
Do czego wykorzystuje się laser (zobacz: laser erbowo-yagowy) CO2?
Z użyciem lasera frakcyjnego CO2 wykonuje się różnorodne zabiegi medycyny estetycznej. Zazwyczaj ten laser stosowany jest, by poprawić wygląd skóry, w zależności od pożądanych efektów: zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych oraz pooperacyjnych, niwelować zmarszczki, polepszyć jędrność oraz elastyczność skóry, zlikwidować rozstępy, usunąć przebarwienia skórne.
laser co2 katowice

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Jak oddziałowuje na skórę laser frakcyjny CO2?

szampon

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie zabiegu z zastosowaniem lasera, wiązka lasera oddziałowuje na skórę tworząc tzw. siatkę „miniranek”. Są to mikrourazy z zachowaniem wysp nieuszkodzonej skóry, dzięki temu regeneracja następuje dość szybko. Ból jaki może odczuwać pacjent w trakcie zabiegu jest duży, gdyż wcześniej skórę znieczula się specjalnym kremem – więcej o Klinika Zakrzewski. Średni czas trwania zabiegu ok. 30 minut, jednak dokładny czas jego trwania zależy od rozmiaru obszaru skóry, który poddawany jest zabiegowi. Po zakończeniu działania lasera skórę chłodzi się, by zminimalizować dyskomfort. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po tygodniu. W niektórych przypadkach, jak np. głębokie zmarszczki bądź blizny, wymagane jest powtórzenie zabiegu 2-3 razy. Jeśli kogoś interesuje więcej informacji na temat tego jak działa laser CO2 Katowice są miastem, w którym bez trudności znaleźć można odpowiednią klinikę medycyny estetycznej.

Zanim zapiszemy się na zabieg, konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który ustali czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i jaki będzie przebieg laseroterapii. Lekarz powinien także ustalić jak pacjent ma przygotować skórę do zabiegu z użyciem lasera.