Najłatwiejszy sposób liczenia pit online to ten przez internet. To naprawdę banalne,przekonaj się sam

Wielu z nas będzie odkładać na ostatnią chwilę z nadaniem PITu. To niedobre rozwiązanie,zwłaszcza gdy w ostatnich dniach kwietnia musimy ustawić się w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie przypomnieliśmy sobie o wysłaniu PIT-a przez sieć. Tymczasem rozliczyć pit można bardzo łatwo – za pomocą Internetu.

program do rozliczania PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta wygodna możliwość uzupełnienia i wysłania PIT-a bez ruszania się z domu jest możliwa w odniesieniu do programu dedykowanego rozliczeniom składanych co rok deklaracji. Wielu podatników na pewno pamięta olbrzymie kolejki ustawiające się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania PITów. Dzięki możliwości wysyłania rozliczeń internetowo kolejki się zmniejszyły, a my nie jesteśmy zobligowani nawet wychodzić z domu, aby dopilnować formalności z urzędem skarbowym – warto poczytać.

Pozytywów jest jednak znacznie więcej. Szczególnie jeżeli rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samodzielnie. Programy komputerowe mogą prowadzić nas tak naprawdę za rękę. Podpowiadają,jakiego typu dane i gdzie należy wprowadzić,a także potrafią zweryfikować, czy wszystkie potrzebne pola pozostały przez nas prawidłowo wypełnione. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędu, co miałoby szansę skutkować koniecznością składania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z ZUSem.

Porywając się na wysłanie deklaracji internetowo, unikniemy jednego z najczęstszych błędów: przez mnóstwo lat podatnicy wysyłający PIT-y za pomocą poczty nie pamiętali żeby się… podpisać! W przypadku deklaracji przesyłanych internetowo podpis nie jest potrzebny.

Zamiast tego, w celu weryfikacji podatnika trzeba podać kwotę dochodu z deklaracji złożonej w poprzednim roku (za rok 2013), a po nadaniu deklaracji odczytać e-mail z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, że oddaliśmy PIT w terminie.

Zobacz, w tym serwisie jest bez wątpienia ta propozycja, która na pewno Cię bardzo zaintryguje! Znajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących informacji.

Jak widać to tak łatwy sposób, że nie warto wykonywać tej sprawy w inny sposób, tym bardziej stary sposób. Po prostu nie opłaca się, po co marnować czas,jeżeli zachodzi taka korzystna możliwość.