W jaki sposób rozpocząć hodowlę papug?

Na początek trzeba zdecydować jaką parę papug nabyć a także do jakiego celu przeznaczyć je. Jest to ważne albowiem, od tego będzie zależeć wiek papugi jaką zamyślamy zakupić.
W celu oswajania papugi, trzeba zakupić jak najmłodszego ptaka, jaki ledwo co opuścił lęgową budkę.

W tym wieku mała papużka zaczyna poznawać świat, oraz prędko się uczy. Dzięki temu najłatwiej ją w owym okresie przyzwyczaić do właściciela. W wypadku planowania hodowli ptaszków, trzeba kupić min. trzy pary młodych dobranych lęgowych par. Trzeba zapewnić im oddzielne klatki. Poza sezonem lęgowym, papugi powinny mieć możność wylatania się. Możemy im to zapewnić, wpuszczając je na ów okres np. do woliery, w którym to miejscu mogą bez skrępowania latać.
Mając już rozpoczętą hodowlę możemy zająć się selekcją poszczególnych papug celem osiągnięcia przez ptaki pożądanych przez nas kolorów, wzorów upierzenia ITp. Daleka droga czeka każdego który pragnąłby się zająć ingerencją w zmiany genetyczne i ich kontrolę, lecz warto się w to pobawić, gdyż może to przynieś mnóstwo radości.
Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Dla debiutantów rekomenduję nabyć papużki faliste ewentualnie nimfy. Są to proste w hodowli, niezwykle żywe papużki, można je nauczyć gwizdania i kilku łatwych słów. Najodpowiedniejszym pożywieniem będzie ziarno określone dla konkretnego gatunku papużek. Jeżeli chodzi nam wyłącznie o oswojenie, najłatwiej będzie kupić jak najmłodszą papugę, którą musimy ręcznie dokarmiać.

Kupujmy samczyki, albowiem samiczki mogą składać jajka jakie będą wysiadywać i w owym czasie są bardzo gniewne.

Nie ociągaj się – dużo szczegółów czytaj pod adresem (souniq.pl/szczotki-tarczowe/), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek dylematy – szybko na nie odpiszemy.

Pośród papużek falistych jest paręnaście rodzajów.