Jak wygląda likwidacja komunikacyjnych szkód w przypadku korzystania z polisy OC sprawcy

Jeżdżenie samochodem wiąże się również z bardzo dużą odpowiedzialnością za siebie i pozostałych kierowców. Czasem wystarczy nawet niewielka chwila nieuwagi czy co gorsza złamanie przepisów, żeby spowodować jakiś wypadek. Niestety często kończy się on jakimiś obrażeniami, a jeżeli nawet nie, to pozostają uszkodzone samochody. I to przeważnie i sprawcy i poszkodowanego, bo nieduża nawet stłuczka może wymagać kosztownego naprawiania.

Warsztat samochodowy

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie auta są projektowane tak, aby jak najlepiej ochraniać ludzi, lecz z kolei to przyczynić się może do większych uszkodzeń samego pojazdu, który ma przyjąć odpowiednio dużo energii w czasie zdarzenia. Jeżeli dołoży się do tego zaawansowaną technologię i drogie części, to trudno się dziwić że nawet niewielkie stłuczki w pierwszej chwili mogą być bardzo kosztowne w naprawie. Poszkodowanych w takich przypadkach ma ochraniać obowiązkowe ubezpieczenie OC, z którego będzie wypłacane odszkodowanie (masz problem odnośnie odzyskaniem odszkodowania z oc sprawcy wypadku – napisz do nas niezbędne do naprawy uszkodzonego pojazdu, zobacz też EMTI.

Jeśli komuś przydarzy się wypadek, to w pierwszej kolejności należy napisać notatkę o przyczynach zdarzenia albo wezwać policję, trzeba przy tym bardzo dokładnie sprawdzić, czy drugi kierowca opłacił ubezpieczenie. Tego typu oświadczenie lub protokół z policji to wstęp do tego, że spróbować dojść od ubezpieczyciela wymaganej kwoty. Dzisiaj likwidacja szkód jest coraz bardziej sprawna i wygodna dla właścicieli uszkodzonych pojazdów.

Przeważnie zgłoszenia można składać drogą telefoniczną, wtedy też można podać dużą część wymaganych informacji. Jeśli będą potrzebne oględziny, to spora ilość mobilnych rzeczoznawców w ciągu paru dni przyjedzie na miejsce i oglądnie dokładnie uszkodzony pojazd. Następne kilka dni będzie trwało przygotowanie dokumentów i zaakceptowanie decyzji. Jeśli ktoś chce się rozliczyć bezgotówkowo, to powinien jeszcze wcześniej wyszukać jakiś serwis samochodów francuskich, w jakim wykona naprawę i przedstawić jego wycenę do akceptacji.

Już teraz wejdź na ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła, by zdobyć stuprocentową pewność, że wszelkie informacje publikowane na takiej witrynie są pewne.

Natomiast jeżeli ktoś wybiera rozliczenie gotówkowe, to po prostu dostaje pieniądze i samodzielnie będzie wszystko robił.