Mały samochód to nie musi być problem! Wybieramy bagażnik

Auto to niezależność, trzeba przyznać, gdy mamy świadomość, iż dojedziemy nim prawie w każde miejsce, gdzie tylko pragniemy. Nie musimy niepokoić się rozkładem pociągów i autobusów, nie musimy zdążyć na ostatni kurs, nie musimy główkować, czy w danym miesiącu dojedziemy do jakiegoś miejsca (na przykład, w zimę trudno dojechać do większości miejscowości nadmorskich). Jednocześnie samochód to też wydatki i pozostałe zmartwienia. Jednocześnie, jeśli posiadamy nieduży samochód zaczyna nam doskwierać jego mały bagażnik.

Taki moment się niekiedy pojawia. Dotychczasowo udawało się zmieścić wszystko w tym niedużym, tylnym bagażniku samochodowym. No ale przecież nie jeździłeś gdzieś daleko. Aktualnie chcesz pojeździć trochę po Starym Kontynencie, specjalnie wziąłeś dłuższy urlop, ażeby tego typu plan zrealizować. No a tu problem… Nie ma się co jednakowoż zamartwiać, powinieneś się po prostu zaopatrzyć w dodatkowy bagażnik dachowy lub box dachowy. Wiesz jednak, iż nabycie takiego przedmiotu to nie jest zwyczajne kupno dywaników samochodowych , więc musisz się trochę w tej materii dokształcić, by wybrać jak najlepiej.

Pamiętaj o kilku rzeczach (więcej informacji tu).

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, co masz w planach przewozić? Dzięki temu wybierzesz optymalnego wyboru, to oznacza, iż z jednej strony powinieneś uwzględnić swoje potrzeby, a z drugiej musisz pamiętać o wielkości samochodu. Nie kupuj bagażnika w internecie. Najlepiej pojedź po niego samochodem, ponieważ bagażniki uniwersalne często nie są odpowiednie dla każdego samochodu.

Przejdź do serwisu twórcy (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-bosch.html), jeśli zaciekawiły Cię wiadomości opracowane w tym poście. Tam wyszukasz znacznie więcej szczegółów.

Być może jesteś też zapalonym rowerzystą, pamiętaj więc o tym wybierając wielkość boksu. Jeśli bowiem zdecydujesz się na węższy bagażnik to oprócz niego uda Ci się zamontować tam też rower.

Jeśli chodzi o rowery to bez żadnych kłopotów możesz je również przewozić na bagażnikach zamocowanych do tylnego koła zapasowego. Jednakże powinieneś pamiętać, iż tego typu bagażnik nie może zasłaniać ani tylnych świateł, ani tablicy rejestracyjnej. Jeżeli Twój samochód to model kombi lub hatchback to sprawdź, czy bagażnik nie będzie przeszkadzał w otwarciu tylnych drzwi do góry, a także że ich nie zniszczy. Być może posiadasz belki na dachu (bagażnik bazowy), jeśli tak, montaż boksu będzie znacznie prostszy. Jednakże to rozwiązanie posiada także dużego minusa, bo system mocowania boksów do tego typu belek wymaga trochę miejsca, tak więc będziesz miał go trochę mniej na bagaż.

Czy po przestudiowaniu tego tematu masz wątpliwości? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj więcej informacji w odniesieniu do przedstawianej problematyki.

Czytaj dalej –