ASG, czyli nowy sposób na spędzanie wolnych chwil poza domem

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dorośli panowie praktycznie od zawsze interesowali się militariami, z bronią na czele. Mali chłopcy lubią na przykład bawić się w wojsko, używając do tego zabawkowych pistoletów lub chociażby kijów służących jako broń. Dojrzali mężczyźni zwykle posiadają swoje pieniądze, które mogą przeznaczyć na ciekawe wykorzystywanie wolnego czasu.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu niezwykle dużą popularność zyskał paintball – zabawa opierająca się na strzelaniu do siebie ze specjalnej broni na kulki wypełnione farbą. Gry tego typu zazwyczaj odbywały się w lesie lub (Kancelaria Prawna – fachowy serwis


Broń używana w takiej zabawie

Wymienione repliki broni to głównie pistolety, ale także karabiny i pozostałe. Ostatnio udało się nawet skonstruować tagi granat.

Masz wrażenie, że zbliżone teksty rozjaśniają Ci bardziej tę kwestię? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (https://www.koshayogaco.pl/pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Broń tego rodzaju ma przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo uczestnikom rozgrywki i nie powodować poważnych obrażeń. W celu ochrony biorący udział w rozgrywce zaopatrzeni są w profesjonalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Pistolety ASG zwykle wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, wprawiający w ruch nabój. Nabojami są z kolei plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

paru centymetrów, w przeciwieństwie do kulek do paintballa puste w środku.

Właściwe otoczenie i klimat

W rozgrywkach z użyciem replik broni chodzi przede wszystkim o odtworzenie odpowiedniego nastroju. Zwykle więc biorący udział odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, z dużą dbałością o szczegóły. Do tego rodzaju szczegółów zaliczać się będą przykładowo elementy ubioru poszczególnych zawodników. Broń także może być wykonana z większą lub mniejszą starannością. Oczywiście repliki bardziej przypominające prawdziwą broń są znacznie droższe od pozostałych. Wielu miłośników takiej zabawy jednak jest skłonnych przeznaczyć na to nawet bardzo wysokie sumy. W ten sposób w czasie rozgrywki można się poczuć jak na prawdziwej wojnie.