Ciekawe aranżowanie wnętrza, czyli czy plakaty naścienne mogą wpisywać się w ekskluzywne pomieszczenia?

Każdy z nas zna plakaty ze swojej młodości kiedy zaklejaliśmy zdjęciami naszych ulubionych wokalistów, aktorów, piłkarzy i celebrytów całe ściany. Niełatwo było wtedy odnaleźć siedemnastolatkę, u której powyżej łóżka nie widniałby, niezwykle w tamtym okresie popularny gwiazdor, czy najbardziej skuteczny napastnik całego świata w chłopięcym pokoju. Jednakże wartość estetyczna owych plakatów była wątpliwa, gdyż nierzadko były one odrobinę obszarpane, a ubrudzona taśma klejąca również nie wyglądała najpiękniej. Na szczęście taki obraz plakatu odchodzi już do lamusa, gdyż dziś jest on być zarówno interesujący jak i piękny.

Przede wszystkim plakaty dwudziestego pierwszego wieku wyglądają zupełnie inaczej od tych sprzed kilkunastu lat – kliknij aby przeczytać. Zamiast brzydkich wgnieceń w miejscach gdzie był złożony i wklejony do jednej z niedrogich kolorowych gazet dla nastolatków, mamy równą bez najmniejszych nierówności powierzchnię. Co więcej drukarnie projektują plakaty mając na uwadze funkcjonalność, więc nie musimy ich przyklejać taśmą dwustronną, ani przyczepiać pinezkami, bo większość z nich została oprawiona w gustowne ramy. Co do zawartości, to można przebierać w niej do woli spośród ulubionego plakatu filmowego, Audrey Hepburn, czy krajobrazu spokojnych wód Morza Martwego z blaskiem zachodzącego słońca.

drukarnia

Źródło: http://www.sxc.hu

To jednak nie koniec, gdyż druk plakatów nie jest ograniczony do rozmiaru A4 i teraz możemy kupować w o wiele znaczniejszych rozmiarach, które pięknie ozdobią naszą ścianę. Na pewno wielu ludzi dopada tu lęk, że jeśli druk etykiety do wag plakatów przeprowadzany jest w tak dużych rozmiarach to jest możliwość, że część obiektów będzie niewyraźna i porozciągana. Jest to jednak strach całkowicie bezpodstawny, bo wszystkie, dobre drukarnie dbają o jakość swych wyrobów, dzięki czemu w chwili gdy znudzi nam się nocny widok na panoramę Londynu wrócimy do tej samej firmy i dobierzemy sobie coś innego.

Dokładnie widać więc, iż plakaty jak prawie wszystkie ozdoby do dekorowania i aranżowania mieszkań przeszła w ostatnich latach prawdziwą rewolucję, por. . Z poszarpanych arkuszy śliskiego materiału, stały się prawie że pełnowymiarowymi dziełami sztuki, które sprawią, że nasze cztery ściany będą o wiele bardziej interesujące. Jak tradycyjne obrazy umożliwiają one też personalizować nasze mieszkania, a przecież to przede wszystkim o to chodzi w ich aranżowaniu i dekorowaniu.