Jeżeli przeraża Cię odprawa celna, firma spedycyjna przyjdzie z pomocą

Handel międzynarodowy stanowi dziś podstawową gałąź handlu w ogóle. Polscy przedsiębiorcy coraz liczniej importują tanie artykuły zza granicy, sprzedając je w kraju po wyższej cenie. Część handlowców zniechęca się jednak z powodu złożonych formalności celnych.

Jeżeli pragniemy zacząć sprowadzać produkty z Tajlandii, albo z innych państw, a lękamy się, że z powodu niewiedzy i braku doświadczenia, wpakujemy się w jakieś nieprzyjemności, warto skorzystać z fachowego wsparcia. Doświadczona firma spedycyjna każdego dnia ma do czynienia z odprawą celną, z łatwością poradzi sobie zatem z dopilnowaniem wszystkich formalności, dotyczących dokumentacji, czy uiszczenia obowiązkowych opłat.

spedycja

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Należy też szczerze przyznać, że firma spedycyjna ma już swoje dojścia, może więc usprawnić proces transportu towaru zza granicy. Jeśli zamierzamy sprowadzić towar, mamy do wyboru różne drogi transportu. W przypadku wielkogabarytowych oraz ciężkich przedmiotów najlepszym rozwiązaniem jest rzecz jasna fracht morski, lub hulajnoga wyczynowa lekka spedycja kolejowa – czytaj więcej na rekomendowaną ofertę . Zanim wybierzemy którąś z opcji transportu, sprawdźmy ceny, ale i dowiedzmy się, jaki będzie czas realizacji zamówienia. Na ogół transport drogą morską trwa dłużej, ale jest także tańszy i umożliwia przewiezienie towarów prawie z każdego zakątka globu.

Spedycja kolejowa to wyjście stosunkowo szybkie, należy jednak pamiętać, że nie wszędzie znajdują się szlaki komunikacji kolejowej, umożliwiające transport towarów. Niezależnie od tego, jaki sposób transportu towarów wybierzemy, czeka nas jeszcze odprawa celna. Do czasu przewozu należy więc doliczyć kilka dni, a czasem nawet tygodni, potrzebnych na realizację formalności celnych – czytaj o firmie itl-omega. Pamiętajmy, żeby gromadzić wszelką dokumentację spedycyjną, wiążącą się z transportem towarów, tak, żeby w razie jakichkolwiek wątpliwości mieć potwierdzenie swoich dobrych intencji. Przy pierwszych kilku razach formalności mogą nas przytłaczać i dobrze jest skorzystać ze wsparcia firmy spedycyjnej, później jest to już wyłącznie nasza decyzja, czy wolimy zająć się wszystkim osobiście i nieco zaoszczędzić, czy też wolimy komuś zapłacić i jedynie oczekiwać na towar.