Jakie auto kupić dla żony?

Polska to bardzo dziwny kraj. Niby każdy kraj ma w sobie jakieś dziwactwa z których słynie, ale trzeba przyznać, że u nas skupia się ich tyle, iż można nimi obdarować kilka innych krajów. Jednym z tych dość dziwnych zjawisk jest liczba aut występujących w naszym kraju.

Autor: Honda
Na początku 2006 roku czyli mniej więcej 3 lata temu, liczba aut zarejestrowanych wynosiła 16 mln, w tym 12 mln to samochody osobowe. Od tamtego czasu do naszego kraju zjechała przecież ogromna liczba aut z Unii Europejskiej, więc dziś ta liczba z pewnością ma się blisko 20 mln. I należy zaznaczyć, że ta liczba to auta zarejestrowane w kraju. Specjaliści odnotowujący skrupulatnie te liczby, nie są w stanie obliczyć jaka ilość aut w kraju czeka na swojego właściciela.

Aut jest ogrom to wiemy wszyscy. Pieniędzy nie ma, kraj podobno biedny, ale jedno auto w rodzinie to za mało. Dwa to już jest całkiem nieźle , ale zdarzają się przypadki z trzema , a nawet czterema na podwórku. Oczywiście nie są to Lexusy z 2008 roku, a przynajmniej egzemplarze 5 letnie. Nie przeszkadza to jednak przemierzać nasze nędzne drogi i około 800 km autostrad. Tak, tak, autostrad u nas nie za wiele, ale ten temat innym razem. Bo jeśli pomyślimy ,że jakieś 9% dróg krajowych spełnia wymogi Unii Europejskiej to naprawdę można złapać doła.

Radujmy się, iż w tym pięknym kraju nad Wisłą, możemy sobie pozwolić na dość przyzwoity samochód za niewygórowaną kwotę. Oczywiście nadal mowa o używanych samochodach z Europy Zachodniej, bo nowe auta nadal nie są w zasięgu przeciętnego Nowaka. Okazuje się, że kilka wypłat lub jeden nie za duży kredyt i można się cieszyć samochodem z elektrycznym wyposażeniem, szyberdachem , a może nawet nawigacją. Gdy kupujemy ten drugi, trzeci lub czwarty pojazd do kolekcji naszego garażu, czyli dla żony, męża, córki, syna, babci itd. ,to zwracamy raczej uwagę na to, aby ten samochód był ekonomiczny i tani w utrzymaniu. Często wtedy się szuka czegoś małego w klasie B czy C o motorze nie większym jak 1600 ccm3. I nie ma co się dziwić, co nam z limuzyny, która ma spalanie jak lokomotywa i do tego większe koszty ubezpieczenia? Co nam po takim aucie, gdy nas nie stać na zalanie pełnego baku.

Modeli aut obecnie na rynku są setki , a nawet tysiące. Dziś chodząc po komisach czy giełdach internetowych, nie tylko wybieramy markę, model, rocznik i rodzaj silnika. Rynek jest na tyle przesycony, że dobieramy sobie kolor tapicerki, rodzaj radia , a nawet kierujemy się dodatkami typu opony zimowe wraz z felgami. Najbardziej popularne u nas marki to przede wszystkim: BMW, Volkswagen, Audi,Opel, Fiat, Renault czy Ford. Ale naturalnie na drogach znajdziemy chyba każdy samochód świata od A do Z. Np. Alfa Romeo, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Daihatsu, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Lancia, Kia, Jeep Land Rover, Lexus, Lada, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Polonez, Pontiac, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Trabant, Volvo, Wartburg. Również nie ma problemu, aby spotkać (przede wszystkim w dużych miastach) takich rodzynków jak: Ferrari, Porsche, Maserati, Lamborghini, Jaguar, Aston Martin, Hummer, Infiniti czy Bugatti.Nie sposób wyliczyć wszystkich, każdy sobie zdaje sprawę z tego, że gdy jesteśmy w godzinach szczytu w dużym mieście to nie sposób nie stać w zatorach, pomiędzy autami wymienionymi powyżej. Wtedy najlepiej sprawuje się rower, motorynka , quad lub motor, ale wiadomo , że lepiej jest mieć dach nad głową, bo nie wiadomo kiedy deszcz spadnie. Szczególnie w kraju, gdzie na górze mamy morze, a na dole góry…Zawsze można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i kupić wynalazek typu Ligier, ale to dziwadło należy raczej traktować jak zabawkę , a nie poważny środek transportu. Kosiarki do trawy zdarzają się większe i co ważne atrakcyjniejsze niż ten mini mikrus z silnikiem spalinowym.

Co zatem zakupić na drugi samochód i być zadowolonym? Należy na pewno rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. Czy jeździmy sami (Volkswagen Polo , Mazda 323F, Renault Clio, Daihatsu Cuore, Mitsubishi Colt), czy mamy zamiar wyglądać poważnie i dostojnie, a spalanie nam nie straszne (BMW E34, Chrysler Voyager, Opel Omega, Renault Laguna, Volkswagen Passat), czy chcemy usiąść za kółkiem czegoś nietypowego (Chevrolet Camaro, Mercedes 123 czy Trabant), czy wozimy codziennie 10kg ziemniaków i 15kg kapusty (Renault Trafic, Fiat Ducato, Mercedes Sprinter) a może po prostu jako patriota wsiąść do czegoś wyprodukowanego w kraju (Polonez Caro, Fiat 126p).Pomysłów jest wiele, bardzo wiele, więc ten zakup powinien być roztropny, aby radować się nowym zakupem przez lata i do niego nie dopłacać.

Podczas wyboru auta pomocne jest kierować się również dodatkami takimi jak przykładowo klimatyzacja do samochodu (Klimatyzacja samochodowa Bosch od Ceneo). Oczywiście jej brak nie musi być wielkim problemem. W przyszłości możemy ją doinstalować. Jeśli jednak trafi się okazyjna cena podczas zakupu nowego samochodu, aż szkoda byłoby nie skorzystać. A dodatek ten jest naprawdę przydatny, zwłaszcza w cieplejszej porze roku. Warto też zastanowić się nad dostępnymi narzędziami do ewentualnej naprawy naszego autka.

Sprawdź jakie ekstra źródło zostało naszą inspiracją. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przeczytasz wątki o tym ciekawym zagadnieniu. Kliknij w poniższy link.

Niepożądana sytuacja może się przecież zdarzyć. Na przykład hamulce w naszym samochodzie odmówią posłuszeństwa, więc przydałoby się mieć w zanadrzu jakiś zestaw naprawczy układu hamulcowego (Zestawy naprawcze układu hamulcowego Bosch).

Czego jednak nie kupimy, ile lat będziemy tym jeździć, pamiętajmy, że mandaty ostatnio podrożały i żadna marka , żaden model nie jest na radar odporny. Noga z gazu i cieszyć się bezstresową oraz bezpieczną jazdą.