Kilka przydatnych informacji na temat skarpet, opis najważniejszych ich rodzajów.

Skarpety są jednym z mało widocznych elementów naszej garderoby, co nie znaczy że nie należy na nie zwracać uwagi. W pierwszej kolejności muszą być czyste, w ich przypadku codzienna zmiana jest niezbędna.

skarpety męskie
Osoby, jakie tego nie robią momentalnie zaczną zwracać uwagę sąsiadów po ściągnięciu butów, zapach jaki się wtedy rozejdzie jest naprawdę bardzo charakterystyczny. Należy też zadbać o to, żeby nie było w skarpetach żadnych dziur, szczególnie pięty są miejscem, gdzie często się pojawiają. Jeszcze do niedawna popularne było cerowanie skarpetek, aktualnie przy rozdarciach albo rozpruciach zwyczajnie stare się wyrzuca i kupuje następne.

Jeśli chcesz znaleźć materiały na ten temat, to przejdź tutaj i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Ważne jest też żeby skarpety męskie dobrane były kolorystycznie do pozostałego stroju, tu często można zobaczyć niekoniecznie pasujące do siebie kompozycje (źródło).

Figi

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - przekrój

Autor: Calgary Reviews
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpety są oferowane w dużej ilości rodzajów, z tego też powodu dobierać je trzeba pod kątem konkretnego zastosowania. Do garnituru powinny być one eleganckie, z bawełny najlepszej jakości, i w kolorze który będzie pasował do całości wizerunku. Z kolei skarpety sportowe często posiadają domieszkę sztucznych nici, lecz dzięki specjalnej konstrukcji bardzo dobrze odprowadzają wilgoć w czasie wysiłku fizycznego . W zimie można się zaopatrzyć w skarpety grubsze, w jakich się nie zmarznie, tu doskonale sprawdza się na przykład frotte.

Do codziennego chodzenia co dzień panowie wybierają najczęściej cienkie skarpety uniwersalne, jakie sprawdzają się od wczesnej wiosny do późnej jesieni, coraz większą popularnością cieszą się również niskie, nie przykrywające kostki skarpety stopki.