Oryginalne projekty domów jednorodzinnych z garażem dla zaradnych osób

Dużo ludzi projektuje konstrukcję domu z oddzielnym garażem. Naturalnie takie planowanie jest błędne. Budując budynek wolnostojący z wcielonym garażem możemy zaoszczędzić pieniądze i czas, i wbrew utartym schematom, projekt takiego domu w żadnym wypadku nie jest skomplikowany.

dom

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie sprawdzają się projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym. Dużym walorem tego rodzaju garażów okazuje się komfortowe przejście z garażu do domu. Po umieszczeniu auta w garażu, zasuwamy bramę i z miejsca przechodzimy drzwiami do przedpokoju. () Przy garażu można urządzić dodatkowe pomieszczenie. Sporo osób przeznacza to pomieszczenie na pralnię, prasowalnię bądź siłownię. Nie ulega wątpliwości budując dom z garażem winnyśmy pamiętać o rzeczach praktycznych. Po pierwsze wypada nadmienić o ociepleniu.

Wiadomo, że garaż będzie grzany grzejnikami, pamiętaj jednakże, iż temperatura w garażu jest niższa, niż temperatura w pokojach. Wskutek tego trzeba ocieplić ściany garażu. To bez wątpienia zmniejszy ulatnianie się ciepła z pokojów. Gdy nadchodzi okres zimowy, na dachu garażu gromadzi się śnieg. Często zdarza się tak, że na ścianie umiejscowionej bezpośrednio pod tym dachem pojawia się wilgoć. Aby nie mieć takich wilgotnych niespodzianek konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie pasa elewacji nad garażem, na długości wiązania z dachem, najlepiej zabezpieczyć to fartuchem z blachy.
dom
Wiadomo, mamy przeróżne projekty domów jednorodzinnych z garażem – Studio Krajobrazy. Niektóre z nich mają w zarysach umiejscowienie drzwi przejściowych do garażu – w kotłowni. To potem może okazać się problemem. Weźmy na przykład taki scenariusz – oto zaczynasz palić zimą w piecu i w całej kotłowni jest mnóstwo dymu. Kiedy będziesz przechodził z garażu do domu, dym poleci do pokojów. Wskutek tego bez wątpienia odpowiedniej jest umiejscowić drzwi (szklane drzwi do biura) przejściowe do garażu – w przejściu korytarzowym, nie w kotłowni.

Jak wiadomo, projekty domów jednorodzinnych z garażem przewidują również wykorzystanie przestrzeni , która znajduje się nad garażem. W wielu przypadkach na dachu garażu znajduje się taras. Jeśli nad garażem zlokalizowane są pomieszczenia, na pewno prawidłowiej jest, jak są to suszarnie bądź pralnie. W takim przypadku naturalnie należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji.