W jaki sposób zorganizować magazyn w zakładzie przedsiębiorstwa? Poznaj fundamentalne wytyczne

Każdemu większemu przedsiębiorstwu potrzebny jest magazyn, w którym będzie można gromadzić asortyment, nim trafi do nowych kupujących. Jak właściwie go zorganizować, by nie przytrafiały się trudności z wyszukaniem danego wyrobu i aby spełniał indywidualne żądania każdej firmy? Poznaj kilka podstawowych wytycznych, a łatwiej poradzisz sobie z niniejszym wyzwaniem.

Regały magazynowe

Źródło: foter.com
W pierwszej kolejności trzeba zidentyfikować swoje potrzeby, tzn. sprecyzować, jak duża powierzchnia będzie dla nas nieodzowna i jak duży asortyment planujemy posiadać, aby wystarczyło miejsca do jego składowania. Należy rozeznać się w liczbie zamówień, liczbie palet lub pozycji asortymentu, który wychodzi z naszej taśmy produkcyjnej albo jest sprowadzany z innych zakładów w kraju albo poza nim, szczególnie jeśli już od pewnego czasu działamy oraz jesteśmy świadomi własnych wymogów. Staranne oznaczenie produktów jest niezwykle ważne, np. poprzez specjalne kody, ponieważ w innej sytuacji nie bylibyśmy w stanie odszukać go na jednej z tysiąca palet, jakie będą znajdować się w naszym magazynie.

Rozplanowując powierzchnię należy zatroszczyć się o właściwe regały magazynowe – polecane regały magazynowe. Dostępne są tak samo regały zautomatyzowane, jakie są znakomitym udogodnieniem dla codziennego funkcjonowania magazynu i pracy zatrudnionych w nim osób, jak i regały półkowe, przeznaczone są do obsługi ręcznej. Szczególnie popularne, nie jedynie w kraju, ale również na całym świecie, są regały paletowe. Jest ich kilka wariantów, w zależności od tego, jaki system składowania będziemy preferować.

Jeśli opisywana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź ponadto więcej szczegółów w treści (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-specjalne/) tu – te informacje również nie powinny pozostać pominięte.

W magazynie ważne są też przenośniki, a zatem urządzenia transportowe służące do przenoszenia rozmaitego typu materiałów. Muszą być starannie wykonane, ponieważ będą przewozić nie tylko ładunki, ale również materiały sypkie. Mogą być zaopatrzone w różne elementy usprawniające pracę, na przykład falbany boczne zapobiegające rozsypywaniu się towarów sypkich lub prowadniki klinowe, zwiększające stabilność przenośników – polecane przenośniki do magazynów.

Wiedząc, w jaki sposób zaprojektować nowy magazyn, właściwie określisz jego powierzchnię i niezbędne wyposażenie, które umożliwi ci stosownie posegregować produkowane albo sprowadzane towary. Szukaj firm, które proponują wysokiej jakości asortyment pomagający w urządzeniu magazynu, np. przenośniki, a magazyn będzie prawidłowo funkcjonować i nie będziesz mieć żadnych kłopotów z systemem składowania czy transportem wewnętrznym.