Zawód księgowej – czyli coś dla lubiących liczby

Jeżeli zawsze lubiliśmy matematykę i jakiekolwiek obliczenia nie stanowiły dla nas dużego problemu, do tego interesują na kwestie prawne różnego typu spraw, to na pewno możemy zostać księgowym. Taka praca jest dla ludzi, którzy faktycznie mają ochotę działać przy cyfrach i mają pojęcie w jaki sposób się za wszystko zabrać.

polecany księgowy

Autor: MVO Nederland
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci są ogłoszenia typu: praca księgowy lub zatrudnimy księgowego . Jedyne, co powinniśmy mieć to kierunkowe wykształcenielub doświadczenie albo mieć ukończony kurs na księgowego. Nie można dostać posady księgowego w wielkiej firmie na tzw. ładne oczy, bo tu chodzi o zbyt duże pieniądze. Jeśli więc interesuje nas praca księgowego czy to w jakiejś firmie, albo pod szyldem swojej działalności gospodarczej to trzeba się w tym kierunku kształcić.

Zajęcie dla osób mających zdolności manualne

Jeżeli mamy zdolności manualne i chcielibyśmy pracować w zakładach odzieżowych to zawsze można wstukać w wyszukiwarkę internetową hasło: praca krojczy . Taka praca polegająca na odrysowywaniu od wzoru części na materiale, wycinaniu ich nożyczkami lub na specjalnych maszynach, a następnie sprawdzaniu czy każda część do siebie pasuje i co najważniejsze czy pasuje do szablonu. Taka praca może się zdawać monotonna, ale trzeba posiadać do tego predyspozycje. Nie trzeba mieć jakiegoś specjalnego wykształcenia, a raczej musimy umieć pracować z nożyczkami. Jest to ten typ pracy, który pozwala zostawić wszystko w fabryce, nie trzeba nic przenosić do domu i na sto procent jest to jeden z większych pozytywów tego zajęcia.

budowa

Autor: booledozer
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby pracujące na budowie

Są takie zajęcia, które sprawiają, że człowiek sporo czasu musi poświęcić nauce. Weźmy np.: praca kierownik budowy . Taka osoba musi mieć faktycznie bardzo dużą wiedzę z zakresu prawa budowlanego i wielu innych istotnych aspektów, takich jak sprawy czysto budowlane. Nie jest to proste zajęcie, bo trzeba mieć też posłuch wśród osób pracujących na budowie. Kierownik budowy musi mieć siłę przebicia, a tego w szkole nie uczą. Tak, więc jeśli chcemy zostać kierownikiem budowy musimy się zastanowić czy nasza osobowość pozwoli nam dobrze wywiązywać się ze swojego zajęcia, czy może po każdym dniu pracy będziemy czuć się fatalnie, bo wytknęliśmy komuś błąd.

Jeśli masz chęć poznać jeszcze inne informacje na omawiany tutaj temat, to sprawdź to ważne opracowanie (http://purevent.pl/projektowanie-wentylacji-klimatyzacji/) – ono też jest warte uwagi.

Kierownik budowy to poważne zajęcie, więc warto dwa razy się zastanowić nim podejmie się decyzję.