Co należy wiedzieć kupując fabrycznie nowy samochód?

Osoby, które nie chcą już zgadzać się na dużą ilość kompromisów podczas nabywania używanego auta, mogłyby tego uniknąć, udając się wprost do dealera ulubionej marki. W ten sposób można wybrać poszczególne elementy wyposażenia czy naturalnie motor albo kolor nadwozia.
Niezwykle istotnym czynnikiem jest też fakt, że doskonale znamy historię auta i to, że ma on gwarancję.

bmw

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak precyzyjnie zapoznać się z jej warunkami, ponieważ ma to duży wpływ na decyzję o zakupie.

Ten tekst jest bardzo zajmujący? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię kompletnie.

To w gwarancji wymienione są części, które mogą zostać w jej ramach wymienione czy też zreperowane. Ważny jest także zaznaczony w tamtym miejscu największy przebieg, do jakiego będzie obowiązywać gwarancja. Należy także mieć w pamięci, że na koszt eksploatacji samochodu posiada wpływ nie tylko jego motor czy wielkość, lecz również (w co poniektórych wypadkach) także odcień. Część firm ubezpieczeniowych zwraca uwagę ten czynnik mając na myśli możliwość ewentualnej kradzieży.

Dla kupującego istotny powinien być także fakt, że nowe auto jest bardziej bezpieczne niż to, jakie było wyprodukowane choćby parę lat wstecz. Prawdopodobnie będzie miało standardowo skuteczniejsze hamulce, większą ilość poduszek powietrznych czy też bardziej nowoczesne układy elektroniczne. Jeżeli zakupujemy nowe auto, powinniśmy być jednak przygotowani na dosyć duży wydatek.

Z tego też powodu warto pamiętać, że korzystanie z kredytu jest bardzo drogim wyjściem, gdyż przez cały okres spłaty zobowiązania płacimy o 20-50% więcej niż cena, która była wymagana do kupienia samochodu. Jednak jeśli nie posiadamy swoich pieniędzy, to kredyt także jest opcją.