Chlapacze jako ochroną lakieru progowego samochodu

Chlapacze zabezpieczają lakier progowy samochodu przed uderzeniami piachu, żwiru i kamieni spod kół, które uderzają z dużą siłą w czasie jazdy.
W większej części typów nowych aut dostępne są oryginalne zabezpieczenia, jakie mogą być montowane na żądanie klienta, czy też dokupione w przyszłości.

image - samochód

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wybierać z obfitej oferty zamienników i wariantów uniwersalnych. Oryginalne chlapacze stworzone są z dobrych jakościowo surowców i prezentują się bardzo porządnie, natomiast tanie zamienniki i zestawy uniwersalne to przeważnie towary niskiej jakości. Frontowe chlapacze ograniczają obijanie progów, także drzwi przez piasek, także żwir. Zmniejsza się także tempo brudzenia bocznych części nadwozia. Tylne chlapacze z kolei ograniczają ilość wody, również błota, które unoszone są przez koła, ograniczając równocześnie brudzenie się tylnej części karoserii. Ma to również ogromny wpływ na kierowców jadących za nami, dlatego że chlapacze wstrzymają ilość kamieni, które mogłyby spod naszych kół wylądować na masce, lub szybie samochodu podróżującego z tyłu.
Zakładanie chlapaczy jest względnie łatwą czynnością, która nie nastręcza wyspecjalizowanej wiedzy, urządzeń, czy stanowiska warsztatowego. Przy montażu powinno się bardzo uważać, łatwo dopuścić do uszkodzenia powłoki, która zabezpiecza nasze podwozie przed rdzą.

Poniektóre wzory samochodów potrzebują wiercenia w celu montaży chlapaczy, niszczymy tym samym zabezpieczenie przeciwrdzewne.

W przypadku gdy chcesz odnaleźć oprócz tego również inne pokrewne informacje na przedstawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu (https://blyss.pl/), do którego odsyłacz jest tu.

Przed montażem należałoby zapoznać się z instrukcją, która powinna być dołożona do kompletu.