Plusy i minusy konsol do gier

Nie trzeba być w tej kwestii żadnym wielkim specjalistą i wiedzieć, jak wygląda aktualnie cała szeroko rozumiana branża komputerowej rozrywki aby mieć pełną świadomość tego, że konsole do gier (np PS3) już od dawna cieszą się bardzo dużą popularnością. Równocześnie jednak nie ma w tym niczego szczególnie dziwnego, bo w końcu tego typu rzeczy rzeczywiście oferują nam bardzo wiele niezwykłych możliwości, dzięki czemu zabawa z nimi w wielu kwestiach jest po prostu dużo lepsza niż przy standardowych komputerach.

ppe.pl

Autor: NEO24.pl
Oczywiście tak duża ich popularność sprawiła również, że oprócz miłośników pojawiło się również mnóstwo ich przeciwników którzy twierdzą, że ani trochę nie dorastają one do pięt zwyczajnym komputerom. Czy jednak jest to prawda? Wszystko jest tutaj naturalnie uzależnione głównie od gustu, więc trudno jednoznacznie stwierdzić co jest idealnym rozwiązaniem. Równocześnie jednak warto wiedzieć o tym, że całe mnóstwo takich nieprzychylnych opinii o konsolach do gier (szerzej tu – ) bierze się ze zwykłej niewiedzy oraz rozmaitych mitów które powodują, że często sami nie dostrzegamy niesamowitej wartości takich rzeczy.

O konsolach do gier panuje niestety bardzo wiele opinii nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. Do najważniejszych z nich należy chociażby ta mówiąca, że urządzenia takie nie oferują absolutnie żadnych funkcji oprócz samych tylko gier. W rzeczywistości jednak konsole są często bardzo wielozadaniowe, przez co będziemy mogli wykorzystywać je na szereg rozmaitych sposobów – fakt, dość mocno skupiają się one na samej tylko zabawie (umożliwiając grę w tytuły niedostępne na PC, jak Final Fantasy), ale wcale nie musi ona przybierać formy samych tylko gier. Dodatkowo wielu ludzi uważa również, że takie konsole nie mogą nam zaoferować tak dużej wydajności przy tytułach takich jak np. battlefield () jak zwykłe komputery. W pewnym stopniu jest to prawda, ale wciąż warto pamiętać o tym, że różnica w cenach jest ogromna, a w samej wydajności znacznie mniejsza. Warto zwrócić uwagę również i na możliwość gry przez internet (polecamy wiązki elektryczne) – wielu ludzi nie wie o tym, że jest ona oferowana przez konsole.

A zatem, bardzo często zwyczajnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo interesujących możliwości oferują nam konsole. Jak najbardziej warto więc nieco bliżej się nimi zainteresować i odkryć ich rzeczywisty potencjał, gdyż być może otrzymamy w taki sposób fantastyczne źródło rozrywki które będzie nam służyło przez dłuższy czas.