Zwiększenie komfortu jazdy przez wygłuszenie samochodu

Wyciszanie stosuje się głównie po to, ażeby modyfikować powierzchnię akustyczną w środku pojazdu.

Najistotniejszym powodem wykorzystywania wygłuszenia jest zwiększenie komfortu jazdy poprzez zmniejszenie szumu dobiegającego z zewnątrz kabiny auta, w tym szumów powietrza opływającego nadwozie, bądź hałasu napędu. Do wyciszenia pojazdu jest możliwość użyć różnych materiałów.

Najpopularniejsze są maty mata do samochodu bitumiczne. Ich walorami jest niski wydatek, także całkiem dobre cechy izolacji akustycznej. Napotyka się również maty bitumiczne z powierzchnią aluminiową, jakie są wytrzymałe na znaczną temperaturę i dzięki temu winny być używane w komorach silników Więcej znajdziecie tutaj (oficjalne źródło).

Na wyciszanie samochodu bardzo dobrze nadają się materiały filcowe.

Każdy samochód warto dodatkowo wyciszyć

Autor: Jeremy
Źródło: http://www.flickr.com

Poleca się je przeważnie do zmniejszania hałasu, albowiem posiadają doskonałe właściwości łagodzenia dźwięków i obniżki drgań. Z powodzeniem wykorzystywane są przede wszystkim na detalach takich jak podłoga, czy bagażnik pojazdu, wykorzystuje się ich jednak także w innych miejscach. Maty filcowe mają mniejszą od mat bitumicznych zdolność kształtowania powierzchni akustycznej samochodu. Po zainstalowaniu wyciszenia możemy liczyć na obniżkę hałasów dobiegających z zewnątrz pojazdu. Nie usłyszymy też specyficznego świstu powietrza przy omijaniu samochodów z naprzeciwka. Ograniczenie szumów można zdobyć także poprzez montaż na częściach podłogi auta.

Po zainstalowaniu wyciszenia na fragmentach komory silnika, także ściany grodziowej zdołamy obniżyć szum silnika, a wygłuszenie bagażnika zredukuje dźwięk rozbrzmiewający z układu wydechowego.

W przypadku jeśli chcesz odnaleźć poza tym także inne pokrewne wiadomości na omawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu (http://www.marexopony.pl/mechanik-wroclaw), do którego odnośnik jest tutaj.

Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj jak wyciszyć swój samochód.

Dodatkowe atuty to usztywnienie powierzchni blach, oraz możność wykluczenia rozmaitych szumów docierających z wnętrza auta.
Wyciszanie samochodu również dodatnio wpływa na odbiór dźwięku. Będzie on wyraźnie czystszy, bardziej dynamiczny i dokładniej usłyszymy poszczególne brzmienia. Powinno się zauważyć, że montaż kolejnego wygłuszenia drzwi przednich pozwala uzyskać czasami lepsze efekty niż wymiana przednich głośników. Aczkolwiek najlepsze wyniki uzyskamy, łącząc te dwa rozwiązania.