Zaktualizowana mapa? Gwarancja bezpiecznego podróżowania

Możemy uskarżać się na stan polskich dróg, można mówić, że „nic nie robią”, wyklinać następne rządy, lecz będzie to rażąco niesprawiedliwe. Należy porównać stan dróg z lat 90. do tych, jakie istnieją obecnie.

Zaszły konkretne zmiany, wiadomo, że wpływ na to miały pieniądze z Unii Europejskiej, nie zmienia to jednak faktu, iż pieniądze na na rozwój naszych dróg nie poszły na marne.

Jeśli ciekawią Cię zaprezentowane kwestie, to kliknij w widoczny link. Pod nim umieściliśmy dostęp za darmo (https://aircom.ag/pl/) do bardziej precyzyjnych informacji związanych z tym tematem.

Dodatkowo, prawie każdy z nas ma teraz GPS, dzięki temu podróżowanie po Polsce stało się naprawdę przyjemne. Nie każdy kierowca jednakowoż wie, że aby wykorzystać w pełni zalety tego sprytnego urządzenia, potrzebne są niezbędne aktualizacje GPS.

droga

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualizacja GPS zapewni nam całkowity komfort korzystania z nie tylko dróg w Polsce, otworem stoją przed nami inne kraje i inne drogi (poczytaj – be on road). Jeszcze teraz zaplanuj następny wakacyjny wyjazd własnym samochodem, jednakowoż pamiętaj, aby zaktualizować swojego GPS-a. Wbrew pozorom to nie takie trudne. Dostępność internetu sprawia bowiem, iż o nowe mapy jest zdecydowanie łatwiej niż parę lat temu.

Czy ten wpis pochłonął Cię kompletnie? Jeżeli tak, to zobacz także inny oryginalny artykuł, który posiada równie interesujące wiadomości.

Praktycznie wszystkie firmy gwarantują aktualizacje na serwerach. Kiedyś było odmiennie – aktualizacje oferowane były na płytach CD czy DVD.

Bursztynowy szlak

Aktualny sposób (mapy na serwerach) jest zdecydowanie bardziej korzystny, bardziej nowoczesny i w pełni aktualny. Pojawienie się nowych skrzyżowań oraz dróg na mapie to kwestia błyskawicznej aktualizacji, dodatkowo, najprędzej na tego typu zmiany reagują polscy producenci map. Zdecydowana większość producentów gwarantuje nawigację, która jest aktualizowana właśnie przez komputer, dlatego niezbędny jest dostęp do takiego – w dzisiejszych czasach – już bardzo przecież powszechnego sprzętu. Wystarczy zwykły sprzęt PC z systemem Windows, czasem dopuszczalny jest też system Mac.

Większość firm stosuje taką samą procedurę aktualizacji. Ściągamy ze strony internetowej najnowsze dane, potem logujemy je i instalujemy w pamięci (porównaj – źródło). Wiadomym jest więc, że musimy posiadać komputer z dostępem do internetu, najlepiej ze stałym łączem, bo ściąganie danych poprzez sieć GSM może nas zbyt dużo kosztować, a do tego długi jest czas oczekiwania na nowe dane.

Miejmy na uwadze, aby niezmiennie aktualizować dane, będziemy wtedy najlepiej poinformowani, a nasze wyprawy będą jak najkorzystniej rozplanowane, bez zbędnych niespodzianek i nieprzyjemności. To gwarancja udanej podróży.