Metoda na rozruch młodego przedsiębiorstwa transportowego

Transport to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dzisiaj sfer gospodarki. Z chwilą dołączenia naszego kraju do WE sektor komunikacyjny zyskał wiele na znaczeniu, zwłaszcza że Rzeczpospolita Polska znajduje się w samym środku szlaków handlowych.

Ciężarówka, transport

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Początkujący biznesmen stoi niejednokrotnie przed dylematem, czy dobrze jest oprzeć się jedynie na własnej flocie, czy może (z początku) stosować inne formy wsparcia firmy. Możliwości jest wiele; zacząwszy od wejścia z drugim przedsiębiorcą w układ, przez leasing.

Kolejną możliwością może być dzierżawa naczep i innych niezbędnych pojazdów. To rozwiązanie jest dobrym wyjściem dla firm transportowych w początkowej ich fazie rozwoju, kiedy jednostka nie ma jeszcze tak ugruntowanej pozycji ażeby powiększać własny stan majątku. W takich przypadkach wynajmem ciężarówek będzie idealnym rozwiązaniem.

Dodatkowym atutem takiej decyzji jest to, że kwestie związane z ubezpieczeniem samochodów załatwiane będą przez jednostkę wynajmującą, najmujący nie poniesie dodatkowych wydatków i nie marnuje cennego czasu na szukanie firmy ubezpieczeniowej. Często takie firmy mogą uzgodnić niezwykle korzystne warunki ubezpieczenia, co jest także istotne dla firmy zainteresowanej najmem, ubezpieczenie jest konieczne a każdy chciałby płacić mniej.

Jednak nie tylko dla nowych firm proponujących usługi transportowe (czytaj tu) opłacalne będą podobne rozwiązania. Dzięki znacznej elastyczności takie podejście może sprawdzić się również wówczas, kiedy mamy do zrealizowania nietypowe, a pojedyncze zamówienie, do zrealizowania którego nieopłacalne byłoby inwestowanie w drogi ekwipunek jaki używany byłby jedynie sporadycznie. Przeczytaj więcej informacji – kontrole itd

Samochód dostawczy, transport

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

Takim podejściem zwiększamy swoją giętkość, nie narażając tym samym przedsiębiorstwa na stratę płynności finansowej. Prócz tego, wyrobimy sobie opinię firmy która podoła nawet bardzo skomplikowanym wyzwaniom. Przysporzyć nam to może nowych odbiorców, a jednocześnie nie obciąży nazbyt finansów przedsiębiorstwa. Mało tego zdarza się, że przedsiębiorstwo dzierżawiące pojazdy przy dłuższym okresie współpracy zapewni nam – przykładowo co trzy lata – wymianę (samochodu zobacz polecane zabudowy samochodów serwisowych pronar) na nowszy model, co w określonych sytuacjach może być niezwykle interesujące.