Ładne i jednocześnie dobrze ochraniające etui? Szukamy najlepszego futerału

To całkiem naturalne, że gdy mamy najnowsze urządzenie, nie tylko cieszymy się ich możliwościami, lecz również troszczymy się o nie i uważamy, by ich nie zrzucić, nie zarysować i nie zniszczyć. Jak najłatwiej osłonić je przed uszkodzeniami? Nabyć dobre etui.

Urządzenia przenośne, jak tablety czy laptopy – jak wskazuje ich nazwa – służą do tego, żeby korzystać z nich wszędzie. Żeby robić to bezpiecznie, należy nabyć coś, co ułatwi przemieszczanie się z nimi i w razie czego złagodzi upadek i ochroni przed zbyt niską lub za wysoką temperaturą (co może mieć szkodliwe działanie na baterię). LG Magna etui czy inny model dobrego futerału często również ułatwia korzystanie z urządzeń które ze sobą nosimy – wszystko do modelu LG Magna. Najprostszym zabezpieczeniem przed obiciem smartfona, jakie możemy w każdym sklepie kupić, jest specjalna folia na przód i na tył. Folia (zobacz folia stretchowa) niestety nie uchroni naszego telefonu przed mocniejszymi uderzeniami, po których mogą pojawić się np. wgniecenia – zajrzyj do sklepu.

etui na telefon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com

W tym celu warto porozglądać się za specjalnym futerałem, jakie będą dobrze osłaniać smartfon, ale wycięcia (np. na obiektyw aparatu) będą ułatwiały używanie go. Teraz na smartfon możemy zakupić sporo nakładek. LG Magna etui sprawdzi się idealnie, ponieważ zasłania większą część telefonu, nieźle go przy tym zabezpieczając. Podobnie etui Apple iPhone 6 – to kosztowny telefon, dlatego mocne zabezpieczenie jest wręcz wskazane – szeroki wybór. Ponadto warto wiedzieć, że w sieci zdradzono pomysły najnowszego patentu dla urządzeń Apple, który ma ochraniać ekran iPhone’a i podobnych urządzeń mobilnych przed uszkodzeniem. Idea ta opiera się o sprytny amortyzator-poduszkę, umieszczony między ekranem a obudową urządzenia. Ale póki pomysł nie jest powszechnie stosowany, używajmy etui Apple iPhone 6.

Najtańszym sposobem na ochronę są gumowe osłony. Mocno przylegają do telefonu, lecz wkłada się je tylko na boki smartfona. Istotne jest, żeby dobierać je konkretnie do posiadanego smartfona, by były dopasowane do ułożenia klawiszy i gniazdek. Osłona z silikonu, czyli „plecki”, także zapewni bezpieczeństwo, ponieważ ochrania cały jego tył, a przy tym – tak jak bumpery – powoduje, iż lepiej leżą w ręce i nie wymykają się.