Reklamowanie za pośrednictwem reklamę zewnętrzną – czy możesz się wyróżnić?

W branży reklamowej ostatnio dużo mówi się o kryzysie reklamy zewnętrznej. Banery na ulicach wtopiły się w krajobraz i przeważnie nie zauważamy ich obecności.

Reklama zewnętrzna, montowana na ścianach budynków a także wielkie billboardy, zwyczajnie szpecą przestrzeń i denerwują przechodniów.

Telebim w Krakowie

Źródło: www.medas-media.com.pl

Niektóre miejscowości, przykładowo Kraków próbują wprowadzać strefy wolne od reklam, zazwyczaj w samym centrum. Zanieczyszczenie wizualne przestrzeni jest dziś problemem wielu miast w naszym kraju. Tymczasem reklamodawcom zwyczajnie brakuje pomysłu,aby się wyróżnić.

Naturalnie wielki telebim (wielkie wyświetlacze ledowe) może przyciągnąć uwagę konsumenta, ale tylko wtedy, gdy znajdzie się na nim coś ciekawego.

To niezły moment, żeby dowiedzieć się więcej danych na prezentowany temat – niezbędne będzie tylko opracowanie (http://tarasfactory.pl/showroom/), które przybliży niezbędne informacje.

Poza wielkością reklamy, liczy się szczególnie jej treść. Patrząc na to, czym stała się obecnie reklama zewnętrzna można odnieść wrażenie, że treść to ostania rzecz, o której myślą marketerzy.

Aktualnie biura reklamy dają również możliwość zamieszczenia spotu na ledowym ekranie. Reklama na ekranach led naturalnie bardziej rzuca się w oczy przechodniów, o ile jest zamontowana w widocznym miejscu.

Badania pokazują, że trzeba instalować tego typu ekrany w sąsiedztwie przystanków tramwajowych. Ludzie czekając na przyjazd tramwaju przeważnie są skorzy do czytania reklam zewnętrznych. Osiągi ekranów ledowych są bardzo różnorodne, ponieważ można na nich wyświetlać zarówno proste komunikaty, jak i filmy 3D w wysokiej rozdzielczości.

Warto jednak zauważyć, że na Zachodzie outdoor potrafi jeszcze zaskoczyć. Szczególnie, gdy połączy się ją z tak zwaną reklamą ambientową. Na wielu przykładach widać, że można stworzyć billboard, który przykuwa uwagę, a nawet zachęci do interakcji. Pomysłowość w outdoorze może zaowocować niezwykle zaskakującymi i interesującymi realizacjami. Obecnie nowe media umożliwiają wykorzystanie reklamy outdoorowej z promocją w internecie.

Dzięki smartfonom łatwiej tworzyć kampanie outdoorowe, które faktycznie angażują i służą czemuś więcej, niż tylko zaśmiecaniu przestrzeni miasta. Ciekawe kreacje faktycznie zachęcają przechodnia, by odebrał ich przekaz. Jest to dowód na to, że w outdoorze imponowanie gigantycznymi rozmiarami nośników wcale nie jest skuteczne.