Każdy z nas odczuwa stratę bliskiej osoby na swój własny sposób

Śmierć jest naturalną i nierozerwalną częścią naszego życia. Każdy z nas ma świadomość nieuniknionego końca doczesności, ale kiedy nas osobiście spotyka, z trudnością się z nią pogodzić. Często informacja o odejściu bliskiej osoby jest dla nas ogromnym nieszczęściem i wstrząsem.

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie umiemy racjonalnie myśleć i podejmować decyzje . Niezwykle ważne w takich okolicznościach jest wsparcie otrzymane od różnych osób. W momencie śmierci staramy się nie myśleć o tym co nas czeka. Zobacz: (kremacja zwłok Wrocław) Musimy bowiem skupić się na załatwianiu czynności urzędowych w związku z pochówkiem.

Musimy wyszukać zakład pogrzebowy, która przygotuje pogrzeb w stolicy Dolnego Śląska. Z firmą pogrzebową ustalimy termin ceremonii pogrzebowej, wybór cmentarza i miejsce wiecznego spoczynku, wybór trumny oraz rodzaj obrządku religijnego lub szczegóły pogrzebu świeckiego. Pracownicy firmy pogrzebowej dopomogą nam także w załatwieniu aktu zgonu i zasiłku pogrzebowego, choć po poświadczenia i tak będziemy zmuszeni pójść osobiście. Tylko my podejmujemy decyzję, jakiego rodzaju usługi dobierzemy z całej palety zakładów pogrzebowych. Możemy wybrać tylko trumnę i zamówić orszak żałobny, możemy też zlecić firmie zorganizowanie wszystkiego – od zakupu odzieży dla zmarłego, umycie go i uczesanie, poprzez zakupienie wiązanek kwiatowych, wydrukowanie zawiadomień o śmierci i pogrzebie zmarłego aż po zamówienie nekrologów w prasie. Wejdź na stronę: http://memento-wroc.pl/pagebreak–>

usługi pogrzebowe

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com
Po pochowaniu zmarłego przychodzi czas na smutek i czas na poradzenie sobie z bólem związanym ze stratą najbliższej osoby. Uczono nas jak radzić sobie z problemami i jak umieć z nich wyjść, a tutaj jedynym sensownym wyjściem jest akceptacja prawdy o fakcie odejścia najbliższej osoby z całym towarzyszącym temu zdarzeniu cierpieniem. Żal po śmierci członka najbliższej rodziny to bardzo niełatwy i bolesny okres. Odczuwamy osamotnienie, pustkę, izolację. Smutek po stracie członka najbliższej rodziny nie jest mimo wszystko dolegliwością ale procesem, który musimy umieć przeżyć.