W jaki sposób mniej wydawać na benzynę do Twojego samochodu?

Wiele osób, które mają swoje auta, chciałoby sprawić, aby w jakiś sposób wyróżniały się one z masy podobnych samochodów. Najkrótszą drogą do tego, by pojazd otrzymał oryginalny wygląd, jest zainteresowanie się możliwościami, które oferuje tuning.

Stosunkowo niewielkim kosztem można sprawić, że nasze auto nabierze kompletnie innego wyglądu zewnętrznego. Nieco wyższym kosztem, (który dodatkowo wymaga

Sportowe auto

Autor: Ben
Źródło: http://www.flickr.com

wsparcia dobrego profesjonalisty) jest tuning mechaniczny, który pozwoli na zwiększenie mocy silnika i wyższą prędkość jazdy. Poza standardowym tuningiem coraz więcej osób decyduje się na zabieg nazywany ecotuningiem – dzięki temu rozwiązaniu można (nie tracąc mocy silnika) zredukować spalanie pojazdu.

Ecotuning jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy jeżdżą najczęściej szczególnie po mieście (nie trzeba wspominać, że to właśnie jazda w tłocznych centrach, kiedy stale przyśpieszamy i hamujemy, powoduje największe spalanie) oraz pokonują długie trasy. Najistotniejsza zmiana, umożliwiająca mniejsze zużycie paliwa, polega na ingerencji w oprogramowanie, dzięki której zostaje zmieniona charakterystyka

Auto z otwarta maską

Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com

silnika oraz zredukowane spalanie.

Czy ten temat wpadł Ci w oko? Jeżeli tak, to pójdź dalej oraz zobacz informacje, w które obfituje odmienny portal.

Warto podkreślić, że niepotrzebne są jakiekolwiek obawy o to, że takowa zmiana może osłabić moc silnika – dzięki modyfikacji poprawia się jego elastyczność w najczęściej stosowanym zakresie obrotów. W rzeczywistości dzięki ecotuningowi nie zmniejsza się sama moc silnika, tylko wzrasta jego moment obrotowy, co powoduje nie tylko mniejsze spalanie, ale także lepsze przyśpieszanie pojazdu przy mniejszych prędkościach. Na dodatek zmienia się także zestrojenie mieszanki paliwa, co znacznie redukuje apetyt silnika na paliwo. Zanim zdecydujemy się na ecotuning, powinniśmy poświęcić trochę czasu na odszukanie profesjonalnego i sprawdzonego warsztatu, który deklarowane zmiany będzie potrafił wprowadzić w życie. Warto wybrać taki zakład, który zrobi pomiary mocy oraz spalania przed i po zmianie. Zobacz też peugeot 508 chip.

Ecotuning to jedno z tych rozwiązań, które przekłada się na rzeczywiste oszczędności. Sam koszt usługi nie jest straszny, a wartości, jakie otrzymujemy (lepsze przyśpieszenie od niskich obrotów oraz wyraźnie niższe spalanie) szybko zrekompensują cenę inwestycji. Więcej na .

Po znacznie więcej informacji serdecznie zapraszam na tęstronę www. Nie wahaj się – polepsz wiedzę na tentemat opracowany w tekście.